Yanal: Gündemde 2 oyuncu var!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ve yeni transferlerden Michael Kadlec, Red Bull Salzburg maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi

30 Temmuz 2013 Salı, 18:42
Abone Ol google-news

Red Bull Arena Stadı'ndaki basın toplantısında ilk sözü alan Kadlec, "Stresli bir zaman geçirdik, yoğun günler geçirdik ama şu anda çok mutluyuz. Avrupa kupalarında olduğumuz için, burada olduğumuz için mutluyuz. Biliyorsunuz yaşanan süreci... Salzburg karşısında tüm varlığımızı ortaya koyacağız. Salzburg takımını analiz ettik. Son iki maçı 5-1 kazandılar, ama biz de buraya kazanmaya geldik. 2 maçta 10 gol atan bir rakibe karşı; sol bek veya stoper nerede oynarsam oynayayım, bir savunmacı olarak savaşacağım. Rakibe saygı duyuyoruz, ama biz buraya turu geçmek için geldik" diye konuştu.

Ersun Yanal da sözlerine iddialı başlayarak, "Biz Salzburg'a kazanmak için geldik" dedi.
Stadın maçta tamamen dolacağını hatırlatan Yanal, "Maç full dolacak, ama burada ve dünyada çok yoğun bir şekilde taraftar kitlemiz var. Biz gücümüzü taraftardan alıyoruz. Bu gücün desteği ile sahada çalışıp sonuca ulaşacağız. Biz yarın taraftarlarımıza aklını kullanan, yüreğini ortaya koyan bir Fenerbahçe izlettireceğiz" şeklinde konuştu.

Bu maça gelinceye kadar 3 hazırlık maçı yaptıklarına ama yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerine değinen Ersun Yanal, "Rakibimiz 2 lig maçı oynadı ama bir rakibimizi yenebilecek güçteyiz. Yarınki maçtan itibaren Fenerbahçe inanıyorum ki, her geçen maç daha iyi oynayacak ve hedeflerine ulaşacak. Salzburg güçlü, disiplinli bir takım, Fenerbahçe de güçlü bir takım. Avrupa'da her takım güçlü, Salzburg da onlardan bir tanesi. Bizim için şu anda her rakibi geçmek gibi bir misyonumuz var. Rakip ayırt etmeden bunu yapmak zorundayız. Biz buraya turu geçmeye geldik. Rakip ile ilgili teknik detayları kendi aramızda paylaştık, oynayacağımız futbol konusunda fazla bir şey söylemeye gerek yok. Beni tanıyorsunuz. Her geçen zamanda daha iyi bir Fenerbahçe olacağız. 4 haftalık süreçte hazırlandık. Her geçen gün daha iyi olacağız" şeklinde konuştu.

Geçen yılki performansı Şampiyonlar Ligi'nde devam ettirmek istediklerini ifade eden Yanal, "Geçen yıldan oluşan bir Fenerbahçe kadrosu var. Kadro çok fazla değişmedi. 3 oyuncu ekledik. Benim kafamdaki Fenerbahçe'ye henüz ulaşmadım. Bunu söyleyebilirim. Kadromuzun geçen sene yapmış olduğu performansı şimdi Şampiyonlar Ligi'nde devam ettirmek istiyoruz. Önce önümüzdeki 2 maçı düşünüyoruz" dedi.

"Rakibin daha hazır olması sizi korkutuyor mu" sorusuna ise Yanal, "Benim tarzımı biliyorsunuz" demekle yetindi.

CARDOZO VE EMENİKE'NİN DURUMU

Transfer çalışmalarına da değinen Ersun Yanal, başkan Aziz Yıldırım ile her detayı paylaştığının altını çizerek, "Gündemde olan iki oyuncu var. İkisinin kendilerine özgü özellikleri var. İki oyuncunun da kendine özel değerleri var. Fenerbahçe'nin çıkarları doğrultusunda karar vereceğiz, ilerleyen günlerde bu belli olur. Hangisi gerekli ise o olacak" açıklamasını yaptı.