Yeni joker Mehmet Topal

Fenerbahçe'de forvet hattı Diego Ribas ile daha da güçlendi.

24 Temmuz 2014 Perşembe, 09:44
Abone Ol google-news

Sağda Kuyt, solda Sow, ortada Diego ve önlerinde Emenike ile rakiplere şimdiden korku salan Sarı-lacivertli takımda orta sahada da zenginlik yaşanıyor. Emre ve Mehmet Topal ilk 11'in değişmez elemanları olacak gibi görünürken, Alper ve Meireles de formayı sık sık terletecek. Orta alanda Mehmet Topuz, Selçuk, Cristian, Holmen şans bekleyecek.

STOPER KRİTİK MEVKİ

Egemen Korkmaz'ın dizindeki sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı özel program doğrultusunda çalışmalarını sürdürmesi teknik heyeti düşündürüyor. Tecrübeli futbolcu 15 gün daha takımdan ayrı olarak özel program doğrultusunda çalışmalarını sürdürecek. 3.5 aylık süredir toptan uzak olan oyuncunun tekrar eski gücünü kazanması ve form tutması ise biraz daha zaman alacak. Bu nedenle teknik direktör Ersun Yanal hazırlık maçlarında savunmada Bekir-Kadlec ikilisine görev vermeyi düşünüyor. Egemen'in sakatlığı nedeniyle Serdar Kesimal'ı da kadroda tutan Yanal, bu oyuncudan daha fazla çalışmasını istiyor.

MEHMET TOPAL JOKER OLABİLİR

Bu arada stoperde Bruno Alves'in zaman zaman 5+3 kuralı nedeniyle yedek kalması bekleniyor. Forvet hattında 4 yabancı (Diego, Kuyt, Sow, Emenike)aynı anda kullanılırsa, orta alanda ise Meireles tercih edilirse stoperlerin 2'sinin de Türk olması gerekecek. Bu durumda Mehmet Topal bu alan için joker olacak. "Örümcek" lakaplı Mehmet Topal geçen sezon maçlarda bekler bindirme yapınca 2 stoper arasına girerek savunmayı üçlüyordu ve oyunun kurulmasına yardımcı oluyordu. Top çalma ve rakip oyununu bozma özellikleri bulunan Mehmet Topal'ın kesici yanı da mevcut. Mehmet Topuz ve Selçuk Şahin ise hem orta alan hem de savunma için ayrı alternatifler olacak. (DHA)