'Yeni paralel yapı Gül ve yakınları mı?'

CHP'den Zaman ve Boydak operasyonlarına tepki...

09 Mart 2016 Çarşamba, 16:32
Abone Ol google-news

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Zaman Gazetesi'ne kayyım atanması ile ilgili olarak şunları söyledi:

"AKP yeni düşmanlar yaratarak ayakta kalmaya çalışıyor ve bu düşmanların varlığına da toplumu inandırmak istiyor. iktidarını sürdürmek için, üst üste algı operasyonları yapıyor.
Paralel diye yarattığı düşmanlar, dün birlikte ortaklaşa iş yaptıkları insanlardı.
Şimdi
kendi iç hesaplaşmalarını bile bu paralel düşman üzerinden yürütüyorlar.
Zaman Gazetesi'ne kayyım atama ile başlayan son gelişmeler gösteriyor ki, dün kardeşim dedikleri, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Güle yakın isimler, gözaltına alınıyor, tutuklanıyor.

Kayseri’de Boydak ailesine yapılanlar bunun en çarpıcı örneklerinden biridir.
Eğer Boydak ailesi terör örgütüne destek verdiyse bu güne kadar neden beklediniz? Gereğini yapmadınız? Abdullah Gül ile anlaşmazlıklarınızın gündeme geldiği bir dönemde bunların yapılması Manidardır. Hükümete buradan soruyorum, Yeni paralel yapı Abdullah Gül ve yakınları mıdır? Bizler, zaman gazetesinin savunduğu fikirler le hep mücadele ederek bu günlere geldik. Bu mücadelemizi de her zaman sürdüreceğiz. Ancak Onların da özgürce fikirlerini söylemlerinden yanayız. Çünkü, Düşünce özgürlüğü bizim için kutsaldır.
Bu bizim özgürlüklere bakış açımızdır. Biz demokrasiyi herkes için istiyoruz." 

Dış Basında “Faşizmi anlamak için Hitlere Almanya’sına bakmaya gerek yok” başlıklı yazıları için "ülkemiz hak etmiyor" değerlendirmesini yapan Tüm, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bir an önce anayasal sınırlara dönmesi gerektiğini dile getirdi,