Yeniçağ yazarları ve eski MHP'li vekil 'FETÖ'den gözaltında

Yeniçağ gazetesi yazarları Yavuz Selim Demirağ, Servet Avcı ve Adnan İslamoğulları ile eski MHP milletvekili Turan Yaldır, 'FETÖ' operasyonları kapsamında gözaltına alındı. Meral Akşener, gözaltı kararlarına tepki göstererek, "Ülkücü arkadaşlarımın FETÖ’cü olmak iddiası ile gözaltına alınmasını lanetliyorum" dedi.

07 Eylül 2016 Çarşamba, 09:54
Abone Ol google-news

Darbe girişiminin ardından başlayan 'FETÖ' operasyonları kapsamında Yeniçağ gazetesi yazarları, Yavuz Selim Demirağ, Servet Avcı ve Adnan İslamoğulları ile eski MHP milletvekili Turan Yaldır gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Demirağ Hulisi Akar Hakkında ne yazmıştı?

MERAL AKŞENER'DEN GÖZALTILARA TEPKİ: BUNU YAPTIRANLARI ÜLKÜCÜLER UNUTMAYACAK

Demirağ, Avcı ve İslamoğulları'nın evlerinde yapılan aramaların ardından Ankara'daki Başkent Spor Salonu'na götürüldükleri bildirildi. Üç ismin köşe yazarlığı yaptığı Yeniçağ gazetesi, yazarlarının bilgisayarlarına da el konulduğunu açıkladı.



MANSUR YAVAŞ: BU SATIRIN YAZARI GÖZALTINDA

Eski MHP'li Mansur Yavaş, Servet Avcı'nın gözaltı haberini Twitter'daki hesabından duyurdu, "Bu satırların yazarı Servet Avcı Fetö'den gözaltında.. Her kesimden şikayet var. Sapla saman ayırılmalıdır" diye yazdı. Yavaş'ın paylaştığı o yazıda, "Çocuklarını paralelin okullarında bedava veya indirimli okutmak için mahalle imamlarına bile kırk takla atan siyasetçi sınıfı televizyon ekranlarında dolu dolu konuşuyor, tehlikeye dikkat çekiyor!..." gibi ifadeler yer alıyordu.

Gözaltına alınan Demirağ Hulisi Akar Hakkında ne yazmıştı?

DEMİRAĞ "TSK'DA CEMAAT YAPILANMASI" KİTABININ YAZARI

Gözaltına alınan Yeniçağ yazarlarından Yavuz Selim Demirağ, geçtiğimiz yıllarda çıkardığı "İmamların Öcü" kitabında Gülen cemaatinin askeri okullar ve TSK içerisindeki yapılanmasını yazmıştı.

MHP'Lİ VEKİL ADAYINA GÖZALTI

Yeniçağ gazetesi, MHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Adayı Şevket Apuhan'ın da gözaltına alındığını duyurdu.