Yılmaz Vural'a Azerbaycan talip

Teknik Direktör Yılmaz Vural'ın, Azerbaycan Milli Takımı'nın başına geçebileceği iddia edildi.

18 Kasım 2014 Salı, 07:47
Abone Ol google-news

Teknik Direktör Yılmaz Vural, Azerbaycan Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğü için birkaç yabancı antrenörle adının geçtiğini belirterek "Ben de en kuvvetli adaylardan biriyim" dedi.

Yılmaz Vural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde, H Grubu'nda oynadığı 3 maçı da kaybetmesinin ardından görevine son verilen Alman teknik direktör Berti Vogts'tan boşalan "Azerbaycan Milli Takımı teknik direktörlüğüne getirileceği" iddialarını değerlendirdi.

2008'de Azerbaycan'ın başına geçen Vogts'un sözleşmesi uzatılmadan önce de kendisiyle görüşüldüğünü ancak Alman çalıştırıcının sözleşmesini uzattıklarını öne süren Vural, "Azerbaycan'da buradaki kadar seviliyoruz. Azerbaycan'a girdiğimiz zaman gümrükte pasaport sormuyorlar. Konuşmamız, kültürümüz bir olduğu için orada yabancı muamelesi görmüyorum. Dolayısıyla her zaman oranın gündemindeyiz" diye konuştu.

Geçen yıl PTT 1. Lig'den Spor Toto Süper Lig'e yükselen Mersin İdman Yurdu'nu yarım sezon çalıştıran 61 yaşındaki teknik adam, "Azerbaycan Futbol Federasyonu'ndan tarafıma ulaşan resmi bir teklif yok ama birkaç yabancı antrenörle beraber bizim de adımız masada. Ben de en kuvvetli adaylardan biriyim" dedi.

Kariyerinde daha önce milli takım çalıştırmayan Vural, bir ülkenin milli takımının başında olmanın kendisini onurlandıracağını belirterek, "Azerbaycan potansiyeli olan bir takım. Ekonomik açıdan destekleniyor ve süratle tesisleşiyorlar. Oraya bir katkımız olursa gurur duyarız" yorumunu yaptı.