ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 9'uncu kez kapıları açıyor

Sanatseverleri bir araya getirecek olan fuarda, 45’in üzerinde ülkeden bin 500’ü aşkın sanatçının 5 binden fazla sanat eseri sergilenecek.

Yayınlanma: 09.03.2023 - 04:00
ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 9'uncu kez kapıları açıyor
Abone Ol google-news

ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, kapılarını başkentte bugün 9’uncu kez açıyor. 9-12 Mart’ta ATO Congresium’da sanatseverleri bir araya getirecek olan fuarda, 45’in üzerinde ülkeden 1500’ü aşkın sanatçının 5 binden fazla sanat eseri sergilenecek. 

12 Mart’a dek açık olacak fuarda; resim, heykel, seramik, özgün baskı, fotoğraf, dijital sanat, enstalasyon, kavramsal sanat eserleri sergilenecek. Fuar, saat 10.00-20.00 arası, 12 Mart’ta ise 10.00-19.00 arası tüm sanatseverlere açık olacak. Fuarda bu yıl, 150’ye yakın ulusal ve uluslararası galeriler, müzeler, üniversiteler, projeler ve kolleksiyonerlerin yer alacağı atölye, çalıştay, söyleşi ve konferanslar olacak. Ayrıca;  piyano, gitar, saksafon ve flüt dinletileri gün boyu devam edecek. Etkinliklerin bilgilerine fuarın internet sitesinden ulaşılabilecek.

BİNZET ARTANKARA’DA

Ressam-sanat Yazarı Abidin Celal Binzet de ArtAnkara’da bugün saat 15.00’te “Sanat İyileştirir” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. Ayrıca, gazetemizin de standının yer aldığı fuarda; Abidin Celal Binzet, Ayşegül Yüksel, Burçak Evren, Evin İlyasoğlu tarafından hazırlanan ve “100. Yılında Cumhuriyet’in Sanatı” kitabını, Binzet söyleşinin ardından okurlar için saat 16.00’da imzalayacak. 

KATILIM ÜCRETİ

Fuara, yetişkinler 100 TL, öğrenciler ise 50 TL’ye giriş yapabilecek. 4 günlük kombine bilet bedeli yetişkinler için 200 TL olarak belirlenirken öğrenciler için ise 100 TL olarak belirlendi. Biletler, ATO Congresium’un girişindeki gişelerden ve ArtAnkara’nın internet sitesinden de temin edilebilecek.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler