Game of Thrones'un yazarı George R. R. Martin, The Winds of Winter hakkında konuştu

'Game of Thrones'un yazarı George R.R. Martin, son kitabın yayımlanmasının üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen yeni romanı 'The Winds of Winter'ı 'neredeyse her gün' yazdığını söyledi.

Yayınlanma: 25.07.2023 - 12:32
Game of Thrones'un yazarı George R. R. Martin, The Winds of Winter hakkında konuştu
Abone Ol google-news

George R.R. Martin, HBO'nun "Game of Thrones" dizisine ilham kaynağı olan "Buz ve Ateşin Şarkısı" serisinin planlanan altıncı romanı üzerinde "neredeyse her gün" çalıştığını söyledi.

74 yaşındaki yazar George R.R. Martin, bir blog yazısında WGA ve SAG-AFTRA grevleri ışığında dahil olduğu televizyon projeleri hakkında bilgi verdi. Grevlerin "uzun ve acı" olacağını hissettiğini söyledi.

"ELBETTE THE WINDS OF WINTER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM."

"Game of Thrones" ön dizisi "House of the Dragon" ve AMC'nin "Dark Winds" dizilerinde baş yapımcı olarak görev yapan Martin:

"Ve, evet, evet, elbette, The Winds of Winter üzerinde çalışıyorum" dedi.

"Neredeyse her gün. Yazıyorum, yeniden yazıyorum, düzenliyorum, biraz daha yazıyorum" diye devam etti. "İstikrarlı bir ilerleme kaydediyorum."

Martin, serinin hayranlarının istediği kadar hızlı çalışmasa da ilerleme kaydettiğini söyledi. 

12 YILLIK BİR YAPIM AŞAMASI...

"A Song of Ice and Fire" serisinin son bölümünün yayımlanmasının üzerinden 12 yıl geçti. "Ejderhalarla Dans" Temmuz 2011'de, HBO'nun kitap serisinin televizyon uyarlamasını yayımlamaya başladığı yıl yayımlandı.

Martin eski blog yazılarından birinde "The Winds of Winter"ın ilk dört bölümünü Haziran 2010'da tamamladığını yazmıştı, bu da kitabın 13 yıldan uzun bir süredir geliştirilmekte olduğu anlamına geliyor.

Bazı insanlar Martin'in seriyi bitirebilme kabiliyeti konusunda karamsarlığa kapıldı, özellikle de bir keresinde kitabın, seri onu yakalamadan çok önce biteceğini öne sürdüğü için.

Bu gerçekleşmedi ve "Game of Thrones "un sekizinci ve son sezonu, David Benioff ve D. B. Weiss tarafından yazılan ve bir milyondan fazla hayranın yeniden çekilmesini talep eden bir dilekçeyi imzaladığı çok kötü bir sonla 2019'da yayımlandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler