Prestij Meselesi filmi davasında görevsizlik kararı

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini üstlendiği ve 3 Şubat’ta vizyona giren Prestij Meselesi filmi için Hilmi Topaloğlu’nun oğlunun filmin yayımlanmasının durdurulması için açtığı davada, görevsizlik kararı verildi. Dosya, taleplerin değerlendirilmesi için asliye hukuk mahkemesine gönderildi.

Yayınlanma: 21.02.2023 - 11:22
Prestij Meselesi filmi davasında görevsizlik kararı
Abone Ol google-news

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Mahsun Kırmızıgül’ün müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Prestij Müzik’i kurma sürecini anlattığı Prestij Meselesi filmi 3 Şubat’ta gösterime girdi. Ancak filmin gösterime girmesinden önce Hilmi Topaloğlu'nun büyük oğlu Volkan Topaloğlu, Mahsun Kırmızıgül'e filmin yayımlanmasının durdurulması için ihtiyati tedbir davası açmıştı. Bunun üzerine 26 Ocak'ta İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde tedbir duruşması yapılmıştı.

MAHKEMEDEN 'GÖREVSİZLİK' KARARI

Tedbir konusunda karar vermeyen mahkeme, duruşmayı filmin gösterime girmesinden sonra 16 Şubat'a ertelemişti. Duruşma sonunda Hilmi Topaloğlu’nun oğulları Volkan Topaloğlu ile  Okan Topaloğlu arasında gerginlik yaşanmıştı.

Mahkeme, 16 Şubat'ta görülen duruşmada ise Volkan Topal'ın iddialarının görevli asliye hukuk mahkemesince değerlendirilmesi gerektiğini belirterek görevsizlik kararı verdi.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler