17 yaşındaki çocuk Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanmıştı: CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan tepki

Son dakika haberi... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan 17 yaşındaki lise öğrencisine ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 21.09.2023 - 15:13
17 yaşındaki çocuk Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanmıştı: CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan tepki
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 17 yaşındaki çocuğun dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanmasının ardından bugün X hesabından bir dizi paylaşım yaptı.

“Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır” diyen Kılıçdaroğlu, “Sadece ve sadece Sarayın ‘düşmanlaştırma’ politikasına katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun yaptığı paylaşımlar şöyle:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’e yönelik hakaretler, Saray İktidarının yarattığı iklimin sonucudur. Bu çirkinliği kabul edemeyiz. Ancak maharet böyle eğitilen, böyle kandırılan, böyle beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir.

Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Sadece ve sadece Sarayın “düşmanlaştırma” politikasına katkı sağlayacaktır.

Örneğin Kuveytli bir kişi, Atatürk’e yönelik hakaretlerini sürdürmektedir. Ve üstelik bu kişinin, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olduğu iddia edilmektedir. Öncelikle bu iddia, ilgili makamlarca derhal açıklığa kavuşturulmalıdır.

İddia doğru olsa da olmasa da Saray İktidarının para karşılığı vatandaşlık satma politikasının varacağı yer burasıdır. Türkiye Cumhuriyeti lütufla değil, kanla kurulmuştur. Ülkemizin vatandaşlığı da aynı nispette kıymetlidir.

Üç-beş Dolar’a tamah ederseniz, böyle ahlaksız kişilerin karşısında eğilirsiniz. Bunu Saray İktidarı kendisine yediriyor olabilir, ancak bu durum Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler