Arda Turan'a canlı yayında 'İktidara yakın mısın?' sorusuna: 'Asla değilim'

Futbolcu Arda Turan, katıldığı programda gelen soru üzerine "Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim" ifadesini kullandı.

29 Haziran 2022 Çarşamba, 11:04
Arda Turan'a canlı yayında 'İktidara yakın mısın?' sorusuna: 'Asla değilim'
Abone Ol google-news

TV100'de yayınlanan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına Galatasaraylı futbolcu Arda Turan katıldı.

 

Candaş Tolga Işık, programda Arda Turan'a, "Siyasi olarak bugünkü iktidara çok yakın olduğun, söylemlerde ve o fotoğraflarda olduğun eleştiriliyor. Öyle misin" diye sordu.

Arda Turan, "Asla değilim. Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Ama siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim" dedi.

Turan açıklamasının devamında, başkanlık sistemiyle ilgili referandumda 'Evet' oyu için propaganda yapmasına ilişkin de "Ben söylediğim fikrin, savunduğum düşüncenin her zaman arkasındayım, dinleselerdi. 'Hayır' diyene de çok büyük saygım vardı, 'Evet' diyene de. Türk tarihinin bugünden, yani atıyorum Moğollardan, Orta Asya'dan buraya gelene kadar ki hikayesiyle alakalı bir sürü kitap okudum, bir fikrim vardı. Koalisyonların bize fayda vermeyeceğini, sağdan veya soldan birinin değil. Recep Tayyip Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi, inan bana. Hiç böyle bir ilişkimiz yoktu. Ben de bir gün hayatımın herhangi bir yerinde siyasi çıkar sağladıysam şuradan çıkmayayım. Ama insanlar öyle algıladılar, ben inandığım doğruyu söylüyorum" ifadelerini kullandı.