'Beni Millet İttifakı'na alsınlar...' demişti: İYİ Parti'den Hüseyin Baş açıklaması

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün FOX TV yayına katılan ve “Beni Millet İttifakı'na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz” diyen Hüseyin Baş'a sosyal medya üzerinden seslendi. Zorlu, "Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten mutluluk duyacaktır" dedi. Ardından Fatih Portakal'ın YouTube kanalına konuk olan Baş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisini arayarak, görüşmek için randevulaştıklarını açıkladı.

Yayınlanma: 27.10.2022 - 11:57
'Beni Millet İttifakı'na alsınlar...' demişti: İYİ Parti'den Hüseyin Baş açıklaması
Abone Ol google-news

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün FOX TV'de İlker Karagöz’ün sunduğu ‘Çalar Saat’ programına katılan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın "Beni Millet İttifakı'na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz” ifadeleri sonrası bir açıklamada bulundu. Zorlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları aktardı:

"Sayın Hüseyin Baş, görülmektedir ki kaygılarımızın ve hassasiyetimizin ortaklığı milletimizin geleceği için yegane buluşma noktamızdır.Büyük Türkiye idealine inanmış Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYi Partimiz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten mutluluk duyacaktır."

HÜSEYİN BAŞ'TAN MİLLET İTTİFAKI AÇIKLAMASI

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, katıldığı televizyon programında Millet İttifakı'na katılma isteklerini olduğu belirtmişti. Baş, programda şunları söyledi:

"Sosyal tabandan, sosyal medyadan, halktan sürekli olarak duyduğum bir şey olduğu için söylüyorum: Millet İttifakı’na katıl. Bakın, Millet İttifakı’nın içinde olmamak benim bir tercihim değil. “Parti kadroları olarak Millet İttifakı'na destek veririz, içinde oluruz. Beni Millet İttifakı'na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz. Almıyorlarsa da bunu açıklasınlar. Çünkü bunu milletimiz istiyor, bunu vatandaş istiyor. Bunu Millet İttifakı, altılı masa üyeleri değerlendirsinler.

AKŞENER'DEN BAŞ'A TELEFON

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Fatih Portakal’ın Youtube kanalında soruları cevaplandırdı. Millet İttifakı’na katılmak istedikleri yönündeki açıklamalarının ardından bu sabah kendisini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aradığını ifade eden Hüseyin Baş kendisiyle yarın BTP Genel Merkezinde görüşeceklerini söyledi.

Hüseyin Baş şunları söyledi, “Yayınıza bağlanmadan önce beni İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener aradı. Biz yarın genel merkezimizde buluşuyoruz, bizi ziyaret edecek kendileri. Millet İttifakı bugün itibariyle bize bir yakınlaşma göstermiş oldu diyebiliriz, yarından sonra süreç daha da netleşecek.

ALTILI MASA YEDİLİ OLUR MU?

Fatih Portakal’ın “Altılı masa yedili masa olur mu?” sorusuna “Bunu yarın daha net göreceğiz, kendi adıma olabilir diyebilirim” şeklinde cevap veren Hüseyin Baş, “Ben girdiğim yere renk katarım Fatih bey. Bizim yarın ki toplantımız esasında sizin de katılacağınız AKP'nin şölenine bir gölge düşürecek çünkü Millet İttifakı muhtemelen yarınki haberlerle birlikte AKP'nin bile ötesine geçecek. Muhalefet bloğunun haber olabilme anlamında iktidarın ötesinde bir haber kabiliyetine ulaşması gerekiyor.

Ben şuanda AKP'nin taklit ettiği ve aslında öyle olmadığı halde öyleymiş göstererek insanımızı kandırdığı görüşün, duruşun kendisiyim, ben orijinaliyim. Orada benim çakmam var. Bu nedir? Biraz Atatürkçü gibi görünelim, çağdaşmış gibi olalım, özgürlükçüymüşüz gibi olalım ama aynı zamanda milli ve manevi duygularımıza bağlı olalım, bir ayağımız Anadolu'nun göbeğinde olsun... Bu AKP'nin çizdiği ama esasında içi bomboş olan ve hiçbir şekilde bu dünya ile alakası olmayan görüş yapısının orijinali benim. Dolayısıyla ben bir yerde olduğum zaman o seçmen grubunu ben bu tarafa kanalize ederim. Buna da yüzde yüz eminim” dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler