CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel: 'Size iktidara koşan bir CHP sunuyorum'

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Düzce İl Kongresi'nde yaptığı açıklamada "Size iktidara koşan bir CHP sunuyorum" dedi.

Yayınlanma: 15.10.2023 - 15:22
CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel: 'Size iktidara koşan bir CHP sunuyorum'
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Adayı Özgür Özel, CHP Düzce İl Kongresi'nde konuştu.

Özel'in açıklamasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Bizim bu 52'ye 48 iktidar muhalefet dengesine de, CHP'nin bu durumuna da esastan bir çözüm getirmemiz lazım. Yollardayız, büyük bir mücadelenin içindeyiz. Kırmadan dökmeden farklılıklarımızı söyleyerek büyüyoruz. 

'İKTİDARA KOŞAN BİR PARTİ SUNUYORUM'

Kayıt dışı siyasete, merdiven altı siyasete karşı çıkıyoruz. Nereden geldiği, kime satıldığı belli olmayan ticarete kayıt dışı ticaret deniyor. Peki kayıt dışı siyasete ne demeli? Nereden geldiği belli olmayan, kime hizmet ettiği elli olmayan danışmanlar ordusunun öğrendiğimizde bizim bile şaşırdığımız protokllörüe kayıt dışı siyaset diyoruz. Siyaseti kayıt altına alacağız. Biz bu kayıt dışılıktan hiçbir fayda görmedik. Size, iktidara koşan bir Cumhuriyet Halk Partisi sunuyorum.

Bu partinin doğru örgütlenmeyle ne insan kaynakları ne de iktidar sorunu var.

'ALTI OKU SAVUNAN BİR PARTİYE İHTİYAÇ VAR'

Özel, örgütü merkezine almayan her şeyi reddettiğini belirterek, “Yukarıda karar süreçlerinin danışmanlarla yürütüldüğü, bizlerde olmayan aklın sağdan, daha sağdan danışmanlarla getirildiği, bizlerde layık görülemeyen kadroların sağdan kadrolarla doldurulduğu, baş üstünde bir yüzde 25’lik cam tavana ikna olmuş mahcup ve mahkum bir siyaseti reddediyorum. ‘Biz yüzde 25’i geçemeyiz, ittifaklar kuralım’, elbette kuralım. ‘Onlara benzeyelim, onlara benzeşelim, onun dilini kullanalım, halk demeyelim, millet diyelim’. Milleti de diyelim ama halk demekten de korkmayalım. Dünya kadar saldırı var, laiklik tehdit altında. Bunu eğitim sendikalarına bırakalım. Bu konuda barolar açıklama yapsın. Biz bir şey söylersek yanlış anlaşılır, oyuna gelmeyelim diye diye oyuna gelme oyununa gelip, dünya kadar taviz vermeyen, başta laiklik altı oku canı gibi savunan bir partiye ihtiyaç var."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler