CHP kurmayları, Erdoğan-Özel zirvesi için 'İki parti lideri görüşecek' yorumunu yaptı: 'El sıkışıp eleştireceğiz'

AKP genel merkezindeki görüşme için CHP’liler, “Biz çözüm için gideceğiz” dedi.

Yayınlanma: 02.05.2024 - 04:00
CHP kurmayları, Erdoğan-Özel zirvesi için 'İki parti lideri görüşecek' yorumunu yaptı: 'El sıkışıp eleştireceğiz'
Abone Ol google-news

CHP’nin başarıyla tamamladığı yerel seçimlerden birinci parti olarak çıkmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ülke sorunları için randevu alacağını söyleyen CHP lideri Özgür Özel, bugün Erdoğan ile bir araya gelecek. Görüşme AKP genel merkezinde saat 16.00’da gerçekleşecek. Görüşmeye ilişkin beklentileri ve Özel’in gündeme getirmeyi hedeflediği konuları aktaran CHP kanadı; “Türkiye’nin gündeminde ne varsa, vatandaşımız ne düşünüyorsa, Genel Başkanımızın gündeminde de o var” diyor.

'GERGİNLİĞİ AZALTACAK'

Görüşmenin siyasetteki gerginliği azaltmasını umduğunu söyleyen parti kurmayları, “Genel Başkan görüşmede gerginliğin ülkede yarattığı olumsuz havaya da değinecek. Bu yüzden de bu görüşme önemli. Biz sert eleştiri yapmaktan da el sıkmaktan da çekinmiyoruz. El de sıkışacağız emeklilerin, asgari ücretlilerin halini de soracağız” değerlendirmesini yapıyor. Özel’in ülkenin sorunlarını Erdoğan ile yüz yüze konuşma imkanı bulacağını söyleyen partililer, “Yerel seçimlerde iktidarı uyaran halkın bizden beklentisi de bu. Seslerini duyurmamızı istiyorlar ve bizim halkın beklentisine göre davranmamız gerekiyor. O yüzden ülkenin sorunlarıyla ilgili çözümlerimizi gerçekten konuşmak istiyoruz. Burada önemli olan samimiyet. Biz samimiyetle çözüm için gideceğiz, onların tavrını da göreceğiz” beklentisini dile getiriyor. 

'İKİ PARTİ LİDERİ OLARAK GÖRÜŞECEKLER'

Erdoğan-Özel görüşmesinin siyasette yeni bir dönemi açabileceğini de söyleyen kurmaylar, “Bugün olacak görüşmeye göre ilerde iletişim kanalları da açık kalabilir. Belki ülkedeki çok önemli sorunlarla ilgili görüşmek gerektiğinde, Genel Başkan yine Erdoğan’la bir araya gelebilir. Belki de Erdoğan bu görüşmeden sonra yine önemli bir olay yaşandığında Özgür Bey’i arayabilir, fikrine danışabilir” diyor. Ancak kurmaylar Erdoğan’ın 20 yılı aşan iktidarındaki tavırlarını anımsatarak, “Erdoğan şu ana kadar demokratik ülkelerde olduğu gibi muhalefetin önerilerini dinleyerek bir şeyler yapsa Türkiye bugünkü noktada olmazdı. Belki yerel seçimlerin sonucundan sonra bir farklılık olur mu göreceğiz. Ama 31 Mart’ın mesajını iyi okuyan bir sonraki seçimlerde de başarılı olacak” yorumunu da yapıyor. Partililer, CHP lideri Özel’in “Çankaya Köşkü’nde olması şık olur” dediği, Saray’da da olması gündeme gelen görüşmenin AKP genel merkezinde gerçekleşmesiyle ilgili de “Orta yol bulunmuş görünüyor. Demek ki iki parti lideri olarak görüşecekler” dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler