CHP'li Sarıgül'den '8. Yargı Paketi' açıklaması: 'Toplumun beklentilerini karşılamıyor'

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, "8. Yargı Paketi toplumdaki beklentileri karşılamıyor" diye konuştu.

Yayınlanma: 27.02.2024 - 18:11
CHP'li Sarıgül'den '8. Yargı Paketi' açıklaması: 'Toplumun beklentilerini karşılamıyor'
Abone Ol google-news

CHP'li Mustafa Sarıgül, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kamuoyunda 8. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin TBMM Genel Kurulunda görüşüleceğini hatırlattı.

Daha önce kanunlaşan 7 yargı paketinin sorunlara çözüm olamadığını savunan Sarıgül, farklı gerekçelerle yapılan düzenlemelerin her defasında yeni mağduriyetler yarattığını dile getirdi.

Sarıgül, "8. Yargı Paketi gerçekten yetersiz. 8. Yargı paketi toplumdaki beklentileri karşılamıyor." diye konuştu.

'AF DÜZENLEMESİ' ÇAĞRISI

Toplumda büyük bir af beklentisi bulunduğunu; "af düzenlemesinin bu pakete eklenmesinin şart olduğunu" öne süren Sarıgül, şoför esnafı için de ehliyet affı gerektiğini kaydetti.

Sarıgül, 27 Şubat 2020'de İdlib'de hava saldırısı sonucu şehit olan 33 askeri rahmetle, minnetle, saygıyla andığını belirterek, şehitlerin hesabının sorulması gerektiğini söyledi.

Ölümünün 13. yılında eski Başbakan Necmettin Erbakan'ı da rahmetle andığını ifade eden Sarıgül, 28 Şubat süreciyle ilgili Meclis araştırması açılması gerektiğini dile getirdi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler