Cumhuriyete 'darbe' diyerek saldırmıştı... HÜDA PAR'lı vekil devlet okullarında Kürtçe propaganda yaptı!

Cumhuriyet’e ‘darbe’ diyen ve Şeyh Sait açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen HÜDA PAR’ın Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Batman’da ‘Ana dilimi seçiyorum’ kampanyası başlattı. Ramanlı, sınıflara girip Kürtçe ders verdi.

Yayınlanma: 08.02.2024 - 23:25
Cumhuriyete 'darbe' diyerek saldırmıştı... HÜDA PAR'lı vekil devlet okullarında Kürtçe propaganda yaptı!
Abone Ol google-news

HÜDA PAR'ın Batman’dan belediye başkanı adayı gösterdiği Serkan Ramanlı, Kürtçe seçmeli derse ilginin az olması nedeni ile ‘Ana dilimi seçiyorum’ kampanyası başlattı. Serkan Ramanlı, Cumhuriyet Ortaokulu’nda bir sınıfa girerek Kürtçe dersi verdi. Ramanlı, geçen hafta katıldığı bir panelde Cumhuriyetin ilanını hedef alarak, “Bundan 100 yıl önce darbe yapanların, devlete düşman ettirdiği halklardan biri Kürtlerdi” diyerek tepki çekmişti.

Ramanlı, TOKİ Kazım Karabekir ve Cumhuriyet Ortaokulu yöneticileriyle görüştü.

DEVLET OKULLARINI GEZDİ

Sözcü’den Tarık Işık’ın haberine göre, Ramanlı bu kez de Batman’daki devlet okullarını gezip Kürtçe dersi için propaganda yaptı. 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için 12 Şubat’a kadar sürecek seçmeli ders başvurusunda Kürtçenin seçilmesini istedi.

Ramanlı, HÜDA PAR Batman İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Demir ile birlikte Batman’daki TOKİ Kazım Karabekir Ortaokulu’na ve Cumhuriyet Ortaokulu’na giderek okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle görüştü. Türkçe alt yazılı Kürtçe video çekti.

Bir sınıfa “Mevsimlerin Kürtçe isimleri” konusunda ders de veren Ramanlı, bölge halkına da “Çocuklarımıza Kürtçeyi sevdirip öğretelim” dedi. AKP listesinden milletvekili olan Ramanlı, Kürtçe ders verdiği okulun bahçesinde Kürtçe konuşup bir video da çekti ve sosyal medya hesabından Türkçe alt yazı ile yayımladı. Ramanlı “Dilimize sahip çıkmalı, dilimizi çocuklarımıza öğretmeliyiz. Bu hepimizin ortak görevidir” ifadelerini kullandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler