Erdoğan 'Yıl boyu artış olmayacak' demişti... Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi, sosyal medyada tepki yağdı: 'Yalan rüzgarında yeni bölüm!'

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2023 yılında ücretleri artırmayacağız” dediği köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam yapıldı. Dev zammın ardından Erdoğan'a eski sözleri hatırlatıldı, dev zamma tepki yağdı.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 19:58
Erdoğan 'Yıl boyu artış olmayacak' demişti... Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi, sosyal medyada tepki yağdı: 'Yalan rüzgarında yeni bölüm!'
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “2023 yılında ücretleri artırmayacağız” açıklamasına rağmen köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam yapıldı.

Zam haberini Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) duyurdu.

Açıklamada, “Otoyol ve köprü ücretleri, 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 00.00’dan itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlenmiştir. Araç sınıflarına göre detaylı tarife bilgilerine http://kgm.gov.tr adresinden ulaşılabilir” ifadelerine yer verildi.

Yeni fiyat tarifesi 25 Ekim 2023 günü saat 00.00 itibarıyla geçerli olacak.

Zam kararıyla birlikte, 15 Temmuz Köprüsü Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden hafif ticari araçların tek yönlü geçişi 8.5 liradan 15 liraya yükseldi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, 9 Ocak’taki kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Milletten aldığımızı yine milletin emrine sunma ilkesiyle 2023’te otoyol ve köprü ücretlerini artırmama kararını sizlerle paylaşıyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullanmıştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Erdoğan'ın 'artış olmayacak' dediği köprü ve otoyol geçiş ücretlerine gelen dev zam sosyal medyada da tepkilere neden oldu.

Birçok kullanıcı, Erdoğan'a eski sözlerini hatırlattı, zamma tepki gösterdi.

İşte o tepkilerden bazıları...


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler