Erdoğan'ın 'basket' görüntüleri gündemde: 'Gençmiş gibi gösterilme ihtiyacı...'

Eski bakan ve AKP'li milletvekili Mustafa Varank, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la basketbol oynadıkları anlara ilişkin görüntüleri paylaştı. Erdoğan'ın görüntülerine yapılan bir yorum ise Varank'ı kızdırdı.

Yayınlanma: 01.07.2023 - 11:01
Abone Ol google-news

Son dönemde yaşadığı iddia edilen sağlık sorunları sık sık gündem konusu olan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tartışmalara dün basketbol salonundan görüntüleriyle yanıt verdi. 

AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Erdoğan ile oynadıkları basketbol maçına ait görüntüleri, "Arada maçtan kaytarıp video çektiğim doğrudur" notuyla Twitter hesabından paylaştı. 

Erdoğan'ın oyun sırasında dinç ve zinde olduğunu gösteren görüntüler, kısa sürede gündemin öne çıkan ve tartışılan konularından biri haline geldi.  

"GENÇ GÖSTERİLME İHTİYACI"

Görüntüler üzerine Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Hüseyin Baş'ın yaptığı yorum ise Varank'ı kızdırdı  BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı

“Basketbol oynadığı videoları yayıp bizim liderimiz hala çok genç pazarlaması yapmak aslında liderinizin genç olmadığını ancak gençmiş gibi gösterilmeye ihtiyacı olduğunu ilan ettiğiniz anlamını taşıyor. Ve komik duruyor.”

'ŞEYH'LİK İDDİASI

Varank Hüseyin Baş'ın bu paylaşımına, BTP'nin kurucusu ve Baş'ın babası Haydar Baş üzerinden yanıt verdi. Varank şu ifadeleri kullandı:  :

“Asıl komik olan, şeyhlik iddiasındaki babasından miras olarak parti devralıp siyasetçiyim diye utanmadan ortalıkta gezip yorum yapabilmek"

"DİBİNDEN AYRILMAZDINIZ"

Hüseyin Baş, Varank'ın bu paylaşımını da yanıtsız bırakmadı. Baş, Varank'a "Utanması gereken babasının partisini yöneten biri değildir, devletin malını babasının malı gibi çarçur edenler, milletin hakkını sağa sola peşkeş çekenlerdir. Ayrıcababam şeyh olsaydıdizinin dibinden ayrılmazdınız zira bayılırsınız şeyhlere" diyerek seslendi. 

 
 

İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler