Erkan Baş canlı yayında açıkladı! TİP cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi destekleyecek?

Gazeteci Candaş Tolga Işık'ın konuğu olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin ardından değerlendirmelerde bulundu. Baş, "Emek ve Özgürlük İttifakı’nın bileşenleriyle toplantı yapacağız. İttifak olarak ortak bir tutum alalım diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 07.03.2023 - 22:02
Erkan Baş canlı yayında açıkladı! TİP cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi destekleyecek?
Abone Ol google-news

Gazeteci Candaş Tolga Işık'a konuk olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanması, Emek ve Özgürlük İttifakı'nın aday tutumu ve Türkiye İşçi Partisi'nin seçimdeki hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

ORTAK TUTUM VURGUSU

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun desteklenip desteklenmeyeceği sorusu üzerine Baş şu yanıtı verdi:

"Süreci bütün ayrıntılarıyla değerlendireceğiz. Emek ve Özgürlük İttifakı’nın bileşenleriyle toplantı yapacağız. İttifak olarak ortak bir tutum alalım diyeceğiz. Bizim ittifakımızın hem Cumhurbaşkanlığı hem parlamento seçimlerinde ortak bir tutum alması lazım. Emek ve Özgürlük İttifakı bir seçim ittifakı değil. TİP Emek ve Özgürlük İttifakı’nın ortak bir tutum almasını zorlar."

Partisinin seçim hedefleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Baş şu ifadeleri kullandı:

"‘Biz önümüzdeki seçimlerde iktidara geliyoruz’ demedik. Biz "Hedefimiz önümüzdeki seçimlerde ana muhalefet olmak" dedik. Biz 4 milletvekiliyle yaptığımız şeyi 14 milletvekiliyle ana muhalefet gücünde yapabiliriz."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler