Fatih Erbakan, HÜDA PAR'a destek çıktı: PKK ve HDP'ye karşı sandık güvenliği için ittifakta yer alması gerekiyor

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen ve Cumhur İttifakı ortaklarından HÜDA PAR'a destek çıktı. HÜDA PAR'ın parti programının ittifakın protokolünde olmadığını savunan Erbakan, "HÜDA PAR'ın bulunmasını Sayın Cumhurbaşkanı arzu etti. HDP ve PKK'ya karşı sandık güvenliği için denge unsuru olarak ittifakta yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada bir faydası olabilir" dedi.

Yayınlanma: 17.04.2023 - 19:47
Abone Ol google-news

Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, TGRT Haber'de Cem Küçük'ün sorularını yanıtladı. Cumhur İttifakı'na katılma nedeni; Millet İttifakı ve siyaset gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Erbakan, Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen HÜDA PAR açıklamasıyla dikkat çekti.

HÜDA PAR'IN TARTIŞMA YARATAN PARTİ PROGRAMI...

HÜDA PAR'ın parti programından bazı görüş ve söylemlerin tartışmalara neden olduğunu belirten Erbakan, "Bunlar Cumhur İttifakı'nın ittifak protokolü içine konulmuş söylemler değil. Cumhur İttifakı'nın yeniden kazanması halinde HÜDA PAR'ın parti programındaki tartışılan hususlar uygulanacak manasını taşımıyor" dedi.

'SANDIK GÜVENLİĞİ İÇİN GEREKLİ'

Erbakan, HÜDA PAR'ın yönetim kadrosundan kimsenin herhangi bir terör eyleminden dolayı yargılanmadığını ve ceza almadığını savunarak şunları söyledi:

"Dolayısıyla terörle bağlantılı olduğunu söylemek doğru bir yaklaşım değil. Özellikle Doğu ve Güneydoğuda bir güç olarak HÜDA PAR'ın bulunmasını Sayın Cumhurbaşkanı arzu etti. HDP ve PKK'ya karşı sandık güvenliği için denge unsuru olarak ittifakta yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada bir faydası olabilir."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler