AKP İzmir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ kaç yaşında, nereli?

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AKP'nin İzmir Belediye Başkanı adayı belli oldu. AKP İzmir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ olarak duyuruldu. Peki, AKP İzmir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma: 09.08.2023 - 12:21
AKP İzmir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ kaç yaşında, nereli?
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimi için kentlerin belediye başkan adayını açıkladı. AKP İzmir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ oldu. Peki, AKP İzmir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ kaç yaşında, nereli? İşte Hamza Dağ'ın hayatı ve kariyeri...

HAMZA DAĞ KİMDİR?

Hamza Dağ, 1 Mart 1980 tarihinde Manisa’nın Demirci ilçesinde doğdu. Aslen Balıkesirli olan Dağ, 1996 yılında Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2000 yılında tamamladı.

AKP İzmir İl Gençlik Kolları’nda sırasıyla, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ardından 3 Şubat 2008 tarihinde 3. Olağan Kongresi’nde, İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

2011 seçimleri ile birlikte 24. Dönem İzmir Milletvekilliğine Seçilen Dağ, sırasıyla 25. 26. ve 27. dönemlerde tekrardan İzmir Milletvekili seçilerek TBMM’de görev aldı. Bu dönemlerde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu.

2014 yılından itibaren AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olan Hamza Dağ, 2014-2017 yılları arasında Seçim İşleri Birimi’nde Başkan Yardımcılığı görevini de yaptı.

Hamza Dağ, 2017-2021 tarihleri arasında AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.

24 Mart 2021’de yapılan 7. Olağan kongrede tekrar MKYK üyesi seçilen Hamza Dağ bu tarihten itibaren Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

HAMZA DAĞ EVLİ Mİ?

Hamza Dağ evli ve 4 çocuk babasıdır.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler