Öztrak’tan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptal edilmesine tepki: 'AKP ambalajıyla kutlanabiliyor'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Gazze gerekçe gösterilerek Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarının iptal edilmesine karşı imam hatip liselerinin kutlama programlarını örnek gösterdi.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 04:00
Öztrak’tan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptal edilmesine tepki: 'AKP ambalajıyla kutlanabiliyor'
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamalarının iptal edilmesine tepki gösteren Öztrak, “Programlar Gazze gerekçe gösterilerek tek tek iptal ediliyordu. Önce TRT konser ve gösterileri ertelemeye başladı. Anlaşılan Saray’ın niyeti, her resmi bayramda olduğu gibi Cumhuriyetimizin 100. yılını da sessizlikle geçirmekti. Ama buna milletimiz izin vermedi. Geri adım attılar. 100. yıl dönümünde bu en büyük bayramımızı övünç ve kıvançla, Cumhuriyetimize yakışan bir biçimde kutlamamız mazlum milletler adına bir asır sonra verdiğimiz önemli bir mesaj olacaktır” dedi.

Gazetemizin de gündeme getirdiği imam hatip liselerinin Cumhuriyet Bayramı kutlama programına değinen Öztrak, “Programda imam hatip lisesinin öğrencilerinin seslendireceği, adı AK Parti’nin seçim sloganı olan Türkiye Yüzyılı oratoryo dinletisi de var. Yine imam hatip lisesinin öğrencilerinin seslendireceği Musiki konseri de var. TRT konser iptal ederken konser de dinleti de AK Parti ambalajına sarılınca resmi programlarda yer alabiliyor” tepkisini gösterdi.

Öztrak, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı partilerinden isimlerle gizli bir buluşma gerçekleştirdiği iddiasına ilişkin de “Gerçeği yansıtmıyor. Genel başkanımız çeşitli görüşlerden insanlarla bir araya geliyor” dedi. 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler