Saray'da gece yarısı zirvesine katılmıştı... Adalet Bakanı Tunç'tan 'Ayhan Bora Kaplan' sorusuna yanıt

Ayhan Bora Kaplan’a yönelik soruşturmada 3 emniyet müdürü açığa alınmış, Saray'da gece yarısı sürpriz bir zirve gerçekleşmişti. Yaşananların ardından açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Soruşturma devam ediyor. Yargımıza güvenelim" açıklamasını yaptı.

Yayınlanma: 15.05.2024 - 12:05
Saray'da gece yarısı zirvesine katılmıştı... Adalet Bakanı Tunç'tan 'Ayhan Bora Kaplan' sorusuna yanıt
Abone Ol google-news

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AKP'nin Meclis'teki haftalık grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen ve görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki kamu görevlileri hakkındaki soruşturma konusundaki soru üzerine Bakan Tunç, devam eden soruşturmalarla, kovuşturmalarla ilgili hususların araştırıldığını dile getirdi.

Cumhuriyet savcılarının iddialarla ilgili konularda gerekli soruşturmaları titizlikle yürüttüğünü ifade eden Tunç, "Yargımıza güvenelim. Cumhuriyet savcılarımız her türlü iddiayı en ince ayrıntısına, detayına kadar inceler, araştırır, soruşturur ve yargının önüne getirir. Bu anlamda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda yargımıza güvenelim. Tarafsız, bağımsız yargımız, sıfatı ne olursa olsun suç işleyenin, yanlış yapanın üzerine gidecektir" diye konuştu.

 

Bakan Tunç, soruşturmaların ve kovuşturmaların sonuçlarının beklenmesi gerektiğini belirtti.

SARAY'DA GECE YARISI ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde Saray'da Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın'ı toplantıya çağırmıştı.

Gece yarısı zirvesinin konusunun Ayhan Bora Kaplan çetesi soruşturmasına ilişkin "kumpas" iddiaları olduğu öne sürülmüştü.

“ANKARA’DA BİR ŞEYLER OLUYOR”

Erdoğan'ın Kalın ve Tunç'u Saray’a davet ettiğini TGRT Haber sunucusu Ziya Osman Açıkel duyurmuştu.

Açıkel, sosyal medya hesabından "SON DAKİKA HABERİMDİR… Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'u külliyeye davet etti. Özel kalemler telefonla arandı. Gece uzun. Ankara’da bir şeyler oluyor!" paylaşımı yaptı.

ALİ YERLİKAYA ÇAĞRILMADI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın ise kritik görüşmede yer almaması dikkat çekmişti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler