Selahattin Demirtaş'ın babası Tahir Demirtaş hayatını kaybetti

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş yaşamını yitirdi.

Yayınlanma: 31.12.2023 - 12:21
Selahattin Demirtaş'ın babası Tahir Demirtaş hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş’ın hayatını kaybettiği bildirildi.

Bir süredir Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören ve yoğun bakımda olan Demirtaş’ın sabah saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Tahir Demirtaş, 14 Mayıs seçimleri öncesi kalp krizi geçirmişti. Demirtaş’ın Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan oğlu Selahattin Demirtaş, ameliyat sonrası Adalet Bakanlığı tarafından özel bir jetle Diyarbakır'a getirilmişti.

DEM'DEN MESAJ

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Tahir Demirtaş’ın ölümüne ilişkin bir mesaj paylaştı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Rehin tutulan HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş bu sabah hayatını kaybetmiştir. Acımız büyük, sevgili Selahattin Demirtaş’ın, Demirtaş ailesinin ve partililerimizin, halkımızın başı sağolsun.

Ömrünü mücadelede geçiren evlatlar yetiştiren Tahir Demirtaş’ın mekanı cennet olsun. Demokratik siyaset yürütenlere bu acıları yaşatanlar, son anlarında sevdiklerinin yanında olmalarını engelleyen bu zulüm düzeni yarattığı bu öfkede boğulacaktır. 

Eş Genel Başkanlarımız, partimiz bütün birimleriyle cenazeye katılacaktır. Cenaze programı netleştiğinde kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.”


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler