Sol partilerden Devlet Bahçeli'ye çok sert yanıt: Hesap vereceksiniz

MHP lideri Devlet Bahçeli, seçime giren sosyalist partileri hedef alıp “gayri meşru” ilan etti. Sol partiler, “Ülkenin yurtseverlerine dil uzatmaya hakkı yok” yanıtını verdi.

Yayınlanma: 13.04.2023 - 03:00
Sol partilerden Devlet Bahçeli'ye çok sert yanıt: Hesap vereceksiniz
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TCG Anadolu’nun hizmete alınmasına ilişkin yaptığı açıklamasında 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine yönelik mesajlar verdi.

Bahçeli seçime giren sosyalist, devrimci partileri hedef alarak “Demokrasinin olmadığı bir ülkede gayri meşru Türkiye Komünist Partisi’nin veya Halkın Kurtuluş Partisi’nin seçimlerde boy göstermesi akıl dışılıktır. Özgürlüklerin omadığı bir ülkede Türkiye Komünist Hareketi’nin varlığından bahsetmek hastalık ölçüsünde saflıktır. HDP’nin kayyumu olan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’yle, SOL Parti’nin ve ahlaksızca propagandası yapılan Türkiye İşçi Partisi’nin sözde diktatörlük ve tek adam rejiminde seçimlere katılabilmesi olacak şey değildir. Sosyalist Güç Birliği İttifakı ile Emek Özgürlük İttifakı zillet ittifakının potansiyel ortakları birinci dereceden siyasi hısımlarıdır” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarına ise söz konusu partiler Cumhuriyet aracılığıyla tepki gösterdi.

TEK CÜMLELİK YANIT VERDİLER

Bahçeli’nin hedef aldığı SOL Parti, tek cümlelik yanıt verdi: “İsmimizi iyi ezberle, yakında daha çok duyacaksın.” 

"HESAP VERECEKSİNİZ"

Halkın Kurtuluş Partisi’nden yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“AKP'gillerin arka Bahçelisi; ‘Demokrasinin olmadığı ülkede HKP’nin seçimlerde boy göstermesi akıl dışılıktır’ demiş. Biz de kendisine ‘Hadi oradan’ diyoruz. Sen Kahramanmaraş’ta çocuk, yaşlı, hamile demeden katledilen insanlarımızın hesabını ver. HKP’yi ağzına dolama. Hesap vermekten kurtulamayacaksınız.”

"DİL UZATMAYA HAKKI YOK"

Türkiye Komünist Partisi tarafından yapılan açıklamada ise “Asıl gayri meşru olan yıllardır ülkenin kaynaklarını patronlara peşkeş çeken AKP iktidarı ve yancısı MHP’dir. Meşruiyetini patronlardan alanların, ülkedeki adaletsizliğin kaynağı olanların haktan, hukuktan, özgürlükten bahsetmeye, dil uzatmaya hakkı yoktur” denildi.

“BU KARIN AĞRISI İLE YAŞAMAYA DEVAM EDECEKSİN” 

Türkiye Komünist Hareketi Genel Başkanı Aysel Tekerek, Devlet Bahçeli’ye görüntülü bir yanıt verdi.

Tekerek şu ifadeleri kullandı:

"Anlıyoruz ki, Devlet Bahçeli sabah bir karın ağrısı ile uyanmış ve aynı zamanda bir taş ile birkaç kuş nasıl vururum derdine düşmüş. Devlet Bahçeli Türkiye’nin demokratik bir ülke olduğunu, Türkiye’de tek rejimi olmadığını, Türkiye’de özgürlükler olduğunu, seçim pusulasında yer alan sol, sosyalist ve komünist partilerin varlığı üzerinden ispat etmeye çalışmış. Buradan Devlet Bahçeli’ye bir çift cevabımız olacak. Öncelikle bu karın ağrısı ile yaşamaya devam edeceksin. Sol, sosyalist ve içinde partimizin de olduğu Türkiye Komünist Hareketi’nin seçim pusulasında yer alması sizlerin lütfu ile olmadı. Çok uzun süredir, emekçilerin, kadınların, gençlerin eşit, özgür ve bağımsız bir ülke mücadelesinin sonucudur seçim pusulasında yer almamız. Yani biz sizin gibi ABD emri ile seksen öncesinde kurulmadık. Sizin gibi mafya baronları ile fotomuz da yok, elimiz sizler gibi kana da bulanmış değil. Devlet Bahçeli bu sistemi meşrulaştırmayı bizler üzerinden yapmayı bir kenara bıraksın. Bu sistem tek adam rejimidir, sermaye diktatörlüğüdür, Kapitalizmin egemen olduğu bir sistemdir ve Bahçeli’nin o korktuğu partiler bu sistemi devirecektir"


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler