Son dakika | Erdoğan'dan Yeniden Refah'a ziyaret... Fatih Erbakan ile bir araya geldi

Son dakika haberi... AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüştü. Görüşme Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi'nde gerçekleşti. Ziyaret sonrası Fatih Erbakan açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma: 28.03.2023 - 16:26
Son dakika | Erdoğan'dan Yeniden Refah'a ziyaret... Fatih Erbakan ile bir araya geldi
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı'na katılan son parti olan Yeniden Refah Partisi'ni ziyaret etti. Erdoğan, burada Fatih Erbakan ile bir araya geldi.

Erdoğan, Yeniden Refah Partisinin Balgat'taki Genel Merkezi binasına gelişinde Fatih Erbakan tarafından karşılandı.

Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve parti yetkililerinin eşlik ettiği Erdoğan, parti genel merkezine girişinde yurttaşları selamladı. 

Saat 16.00'da başlayan basına kapalı görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşmenin ardından Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı makam aracına kadar uğurladı. 

ERBAKAN'DAN AÇIKLAMA: 'ALTILI KAOSA ÜLKEMİZİ TESLİM ETMEMEK ADINA...'

Görüşme sonrası Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan açıklamalarda bulundu.

Erbakan, şunları kaydetti:

“Biraz evvel sayın Cumhurbaşkanımız Yeniden Refah Partimizin genel merkezine bir ziyarette bulundular. Kendilerine en içten teşekkürlerimizi arz ediyoruz, bu nazik ziyaretlerinden dolayı ve kendileriyle önümüzdeki seçim sürecinde yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Cumhur İttifakı’na katılmamız dolayısıyla bir kez daha tebriklerini ilettiler. Malumunuz olduğu üzere, geçen hafta Yeniden Refah Partisi olarak Cumhur İttifakı’na katılma kararımızı beyan etmiştik. Bu karar doğrultusunda 14 Mayıs seçimlerine bütün seçim bölgelerinde kendi logomuzla, kendi adaylarımızla gireceğiz. Ancak Cumhur İttifakı çatısı altında Yeniden Refah Partimiz yer alacak."

"ALTILI BİR KAOS..."

Fatih Erbakan şöyle devam etti:

"İttifak kararımız, belirli ilkeler ve prensipler üzerine inşa edilmiş bir karardır. İnanıyoruz ki milletimizin hayrına olan bu prensiplerimiz, ilkelerimiz ortak hedeflerimiz hâline dönüşecektir. Biz, Milli Görüş hareketi olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi 50 yıllık siyasi geçmişimizde her zaman hayra vesile olan, şerre ise mani olan bir siyasi anlayışı ortaya koymuş bir siyasi hareketiz. Bundan böyle de aynısı olacaktır. Milletimizin selametini, ülkemizin geleceğini düşünmek bizim birinci vazifemizdir. Bu hassasiyete sahip bir parti olarak geldiğimiz noktada, altılı bir kaosa ülkemizi milletimizi teslim etmemek adına milli ve kararlı bir adım attık, milli ve kararlı bir eylemin içerisine girmiş olduk Cumhur İttifakı’na katılmakla. Ancak, tabii ki bununla birlikte ilkelerimizden, prensiplerimizden hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz, bugüne kadar da aynen vermediğimiz gibi."

"Milletimiz bilmelidir ki, dün hangi doğru ve yanlışları dile getirdiysek, bundan sonra da aynısını ifade etmeye devam edeceğiz. Yanlışların düzelmesi için, doğruların hakim olması için mücadeleye devam edeceğiz. Asla ve asla dün yanlış dediğimize bugün doğru demek ya da dün doğru dediğimize bugün yanlış demek gibi bir anlayışımız, bir duruşumuz söz konusu olamaz. 14 Mayıs günü yapılacak seçimlerin hemen ardından sayın Cumhurbaşkanımız kuracağı hükümet ile bu prensiplerimiz doğrultusunda, ışığında faydalı hizmetleri, hayırlı hizmetleri hayata geçirecektir. Yeniden Refah Partisi olarak bizler de ‘Milli Görüş meclise’ sloganıyla başlattığımız çalışmamızın sonucunda, seçimlerden sonra TBMM’de en güçlü bir şekilde temsil edilerek milli, yapıcı, nezaket çerçevesindeki muhalefetimizle, bu mutabakat metnimizdeki milletimizin hayrına olan prensiplerin hayata geçmesinin, uygulanmasının takipçisi olacağız."

CUMHUR İTTİFAKI'NA KATILMIŞTI

Yeniden Refah Partisi, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine az kala, geçen hafta Cumhur İttifakı'na katılma kararı almıştı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bugün Sayın Cumhurbaşkanı ile kendilerinin daveti üzerine saat 12.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldik. Partimizin prensipleri üzerinde kendileriyle uzlaşmaya vardık. YRP olarak tüm seçim bölgelerinde kendi amblemimizle ve kendi adaylarımızla, ancak Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girme kararı aldık. Partimizin başından beri talep ettiği prensiplerimiz üzerinde kendileriyle uzlaşmaya vardık.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler