Son dakika... Erdoğan Süper Kupa krizine ilişkin konuştu: Suudi Arabistan'a toz kondurmadı!

Son dakika haberi... AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanırken iptal edilen Süper Kupa finalinde yaşanan krize ilişkin konuştu. Erdoğan, "İslam düşmanlığına ve yabancı karşıtlığına varan bir furya ile karşı karşıyayız. Muhalefet bu nefret siyasetine gönüllü figüranlık yapmaktadır" dedi.

Yayınlanma: 02.01.2024 - 15:25
Son dakika... Erdoğan Süper Kupa krizine ilişkin konuştu: Suudi Arabistan'a toz kondurmadı!
Abone Ol google-news

Suudi Arabistan'da oynanması planlanan ancak 'Atatürk' ve 'pankart' yasakları sonrası ertelenen Süper Kupa finaline ilişkin siyasetçiler ve ünlüler dahil toplumun farklı kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ederken, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan suçu muhalefete attı.

2023 yılı ihracat rakamlarının açıklanması programında konuşan Erdoğan, şunları söyledi: 

"Yaz aylarında ülkemizin en önemli gelir kalemlerinden bir tanesi olan, turizmi baltalamaya yönelik kampanya yürütüldüğünü gördük. Şimdi benzer bir durumun spor üzerinden gerçekleştirilmeye çalışıldığını görüyoruz.

Sırf kökeninden dolayı insanlar horlanıyor. İslam düşmanlığına ve yabancı karşıtlığına varan bir furya ile karşı karşıyayız. Muhalefet liderleri de bu son derece tehlikeli nefret siyasetine gönüllülük yapmaktadır. Bu nefret siyasetinin kardeş ülkeleri hedef alması asla tesadüf değildir.

Türkiye'ye ve çıkarlarına sinsi bir girişim, açık bir operasyon var. Bu oyunu boşa çıkaracağız."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon