Son Dakika: Ümit Özdağ'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na sürpriz ziyaret

Son dakika haberi... Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Türkiye'yi, seçimleri, seçim sonuçlarını, yerel seçimleri değerlendirdik" dedi.

Yayınlanma: 19.06.2023 - 11:57
Abone Ol google-news

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmek için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'ne geldi.

11.45'te başlayan görüşme için binaya girmeden önce açıklama yapan Özdağ, "İade-i ziyaret için geldik" ifadelerini kullandı.

"İADE-İ ZİYARETTE BULUNMAK İSTEDİM"

Özdağ, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada ise "Genel seçim sürecinde Zafer Partisi’ni bir kez ziyaret etmişti, önemli görüşmeler yapmıştık. Seçimlerden sonra bir değerlendirme imkanımız olmadı. Ben de kendisinden geçen hafta randevu rica ettim. Hem değerlendirme yapmak hem de iade-i ziyarette bulunmak istedim. Güzel bir ziyaret oldu teşekkür ederim nazik daveti için. İçeriye girerken CHP sözcüsü, ‘aman dikkat edin yerler kaygan burada’ dedi. Biz de gülümsedik, sağlam bastığımızı söyleyerek yukarıya çıktık" dedi.

"YEREL YÖNETİM SEÇİMLERINİ DEĞERLENDİRDİK"

Kılıçdaroğlu ise, "İki siyasetçi bir araya gelirse ne konuşur? Doğal olarak Türkiye’nin sorunlarını, Orta Doğu’yu, dünyadaki gelişmeleri beraber değerlendirdik. Seçimleri, seçim sonuçlarını, yerel yönetimleri, yerel yönetim seçimlerini birlikte değerlendirdik" ifadelerini kullandı.

Görüşme nedeniyle saat 13.00'da başlaması planlanan CHP MYK 1 saat ertelendi.

SEÇİMİN ARDINDAN İLK GÖRÜŞME

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, en son Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundan önce Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü. Aralarında 7 maddelik bir protokol imzalanmış, bunun üzerinde Özdağ 2. turda Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı vermişti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler