Sözünde durmadı... 'Kılıçdaroğlu aday olursa ben de aday olurum' diyen AKP'li Bülent Turan'dan yeni açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandıktan sonra AKP'li Bülent Turan'ın 3 yıl önce yaptığı açıklama yeniden gündeme gelmişti. Turan, sosyal medyada gündem olan sözlerine ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı.

Yayınlanma: 08.03.2023 - 13:07
Sözünde durmadı... 'Kılıçdaroğlu aday olursa ben de aday olurum' diyen AKP'li Bülent Turan'dan yeni açıklama
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 6'lı masanın ortak adayı olması sonrası AKP'li Bülent Turan'ın 2020 yılında yaptığı açıklama sosyal medyada yeniden gündeme gelmişti.

Turan, 2020'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsü heyecanına kapıldığını söylerken yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

"Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek. Bir defa Kılıçdaroğlu’nu kaset operasyonu ile genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez.

Siyasi dostlarına rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığı'na adayım.” 

TEBRİK MESAJLARI 

Kemal Kılıçdaroğlu adaylığı sonrasında Gazeteci Metin Cihan, Bülent Turan'ı etiketleyerek "Sizin de cumhurbaşkanlığı adaylığınız hayırlı olsun" ifadelerini kullanmıştı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise bu paylaşımlara "Tebrik ederim. Hayırlı olsun" diyerek katılmıştı.

"SİYASİ KÖRLER"

Cumhuriyet'in haberini alıntılayan Bülent Turan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla "Bizim için en iyi aday hep Kemal Kılıçdaroğlu'ydu" ifadelerini kullanarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu etiketledi.

Turan, şu sözleri kullandı:

"Bizim için en iyi aday hep Kemal Kılıçdaroğlu dedik. Kemal beyin adaylık sürecinde katkımız varsa ne mutlu bize! Bir ironiyi bile anlamayacak kadar 'siyasi kör' olanlara 4 ay önce neden adaylıktan çekildiğimizi gerekçeleriyle anlatmıştık. Yoksa; Güçlü Türkiye yolunda adayımız net. 

Bize sıradan, hatta öncesinde açıkladığımız bir ironi için 'aday olacak mısın?' diye soranlar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'adayımız partisiz cumhurbaşkanı olacak' dediğini duymadılar mı? Bırakın partisiz Cumhurbaşkanını, partili Cumhurbaşkanı, 5 partili yardımcı, 2 partili Belediye Başkanı da eklenmedi mi?!"


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler