TİP kaç milletvekili çıkardı? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde TİP ne kadar oy aldı? TİP hangi illerde milletvekili çıkardı? Barış Atay ve Erkan Baş milletvekili seçildi mi?

14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen 28. Dönem milletvekili seçimlerinde yeterli seçmenin oyunu almayı başaran partiler TBMM’ye milletvekili göndermeye hak kazandı. Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) ne kadar oy aldığı, ne kadar milletvekili çıkardığı ve milletvekillerinin kimler olduğu merak ediliyor. Peki, TİP kaç milletvekili çıkardı? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde TİP ne kadar oy aldı? TİP hangi illerde milletvekili çıkardı? Barış Atay ve Erkan Baş milletvekili seçildi mi?

Yayınlanma: 15.05.2023 - 14:19
TİP kaç milletvekili çıkardı? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde TİP ne kadar oy aldı? TİP hangi illerde milletvekili çıkardı? Barış Atay ve Erkan Baş milletvekili seçildi mi?
Abone Ol google-news

TİP'in milletvekili sayısı araştırılıyor. 28. Dönem milletvekili seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte TİP'in ne kadar milletvekili çıkardığı ve ne kadar oy aldığı belirlendi. Yurttaşlar, Türkiye İşçi Partisi'nin Antalya 2. sıra milletvekili adayı olan Barış Atay'ın milletvekili seçilip seçilmediği araştırıyor. Peki, TİP kaç milletvekili çıkardı? 14 Mayıs 2023 seçimlerinde TİP ne kadar oy aldı? TİP hangi illerde milletvekili çıkardı? Barış Atay ve Erkan Baş milletvekili seçildi mi? İşte ayrıntılar...

TİP KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARDI?

Yüksek Seçim Kurulu tarafından kesin sonuçların henüz yayımlanmamasıyla birlikte Türkiye İşçi Partisi'nin hangi ilde ne kadar milletvekili çıkardı belli oldu. Resmi olmayan verilere göre TİP'ten toplamda 4 milletvekili meclise girdi. 

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ NE KADAR OY ALDI?

Türkiye İşçi Partisi, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yüzde 1.73 oranda oy aldı. Yapılan seçimlerde TİP toplamda 931.367 seçmenin oyunu topladı.

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ 2023

Türkiye İşçi Partisi, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde toplamda 4 milletvekili çıkardı. 

TİP Milletvekilleri;

1- Can Atalay - Hatay

2- Sera Kadıgil - İstanbul

3- Ahmet Şık - İstanbul

4- Erkan Baş - İstanbul

BARIŞ ATAY MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ Mİ?

Yüksek Seçim Kurulu tarafından resmi sonuçlarının açıklanmasıyla beraber partilerin illerden çıkardığı milletvekili belli olacak. Resmi olamayan veriler sonucunda Türkiye İşçi Partisi toplamda 4 milletvekili çıkarmaya hak kazandı. Kesin sonuçların açıklanmasıyla beraber TİP’in milletvekili sayısı kesim seçim sonuçlarının duyurulması ile birlikte netleşecek. 

Resmi olmayan sonuçlara göre Antalya 2. sıradan aday olan Barış Atay milletvekili seçilemedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon