Zafer Partisi genel başkan yardımcısından Nagehan Alçı’ya: Fa**şe

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aslan Yaman, gazeteci Nagehan Alçı’nın "faşist" eleştirisine hakaretle karşılık verdi. Yaman, Alçı'nın kendilerine faşist dediği takdirde kendisinin de fa**şe diyeceğini söyledi.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 14:29
Zafer Partisi genel başkan yardımcısından Nagehan Alçı’ya: Fa**şe
Abone Ol google-news

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aslan Yaman, Kocaeli Barış Gazetesi'ni ziyaret etti. Burada Gazeteci Merve Dişli'nin sorularını yanıtlayan Yaman, Zafer Partisi'ne yöneltilen “faşist” söylemleri hakkında gazeteci Nagehan Alçı’ya da ağır sözlerle yüklendi.

“MÜDAHELE EDİNCE FAŞİST IRKÇI DİYORLAR” 

Yaman, Dişli'ye verdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Şimdi bu son derece garip bir şey. Sultan Ahmet Meydanı turistleri koştura koştura geldiği bir yer. Efendim adam utanmadan oraya entarisini indirip oturup tuvaletini yapıyor. Şimdi siz o adama müdahale ettiğiniz zaman niye böyle yapıyorsunuz diye. Vay Türk faşist ırkçı diyorlar. Medyamız böyle tatlı su entelektüellerimiz ruhunu şeytana teslim etmiş liboşlarımız… Böyle olmaz.

“YARIM BUÇUK BEYİNLİ NAGEHAN ALÇI” 

Kim bize faşist diyorsa desin. Bunun bir kıymeti yok bizim nazarımızda. Kim bize ırkçı diyorsa desin. Eğer şimdi mesela Türk milletinin değerlerini her bir değerin üstünde tuttuğumuz için faşist diyorsa desin. Sen nasıl istersen öyle tanımla. Bizim durduğumuz nokta bu. Senin tanımlamanla biz faşist olmayız. Senin tanımlamanla da efendime söyleyeyim komünist olmayız. O evrensel tanımlarla hiç alakan yok. Mesela benim en çok canımı sıkan adam yarım buçuk beyniyle şey Nagehan Alçı. Böyle oturup saçma sapan ondan anlamaz, ondan anlamaz, buçuk beyniyle. Yani çok özür dileyerek sizden de hanım kardeşlerimizi tenzih ediyorum.

“ÖNÜNE GELDİĞİ GİBİ YAFTALAMAK OLMAZ” 

Bir televizyon programına çıkmayı o kadar talep ediyorum ki. O bana siz faşistsiniz desin. Ben de ona hanımefendi siz fah**esiniz galiba diyeyim. Bu şey aynı demek, aynı denklikte bir sözdür. Yani o kendisinin fah**e olmadığını ispatlamaya çalışsın. Önüne geldiği gibi yaftalamak olmaz ki Türkiye'de her şey olmak kolay. Bir tek Türk olmak zordur hanımefendi. Türkiye'de Arap olabilirsiniz. Türkiye'de efendim Rus olabilirsiniz. Türkiye'ler Kürt olabilirsiniz. Türkiye her şey olabilirsiniz Ama Türk olduğunuz zaman faşist olursunuz. Bu böyle devam etmez.”

 

İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler