22 sanığın yargılandığı silahlı saldırı davasına devam edildi!

Karaman'da silahla bir kişiyi öldürüp firar ettikten 73 gün sonra yakalanan kişinin de aralarında bulunduğu 22 sanığın yargılanmasına Kayseri'de devam edildi.

Yayınlanma: 29.12.2023 - 12:18
22 sanığın yargılandığı silahlı saldırı davasına devam edildi!
Abone Ol google-news

Güvenlik gerekçesiyle Kayseri 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanık E.K., cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldı. Tutuksuz 21 sanığın katılmadığı duruşmada E.K.'nin avukatları hazır bulundu.

Sanık avukatları, olayın meşru müdafaa olarak değerlendirilmesini isteyerek, sanık E.K.'nin tahliyesini istedi.

Başka bir davadan cezaevinde tutuklu bulunan tanık D.B.'nin de SEGBİS üzerinden dinlendiği duruşmada mahkeme heyeti, E.K.'nin tutukluluğunun devamına hükmederek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Karaman-Konya kara yolundaki Galericiler Sitesi'nde 14 Haziran 2022'de çıkan kavgada, R.E. ve Ö.K. silahla yaralanmıştı. Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan R.E., kurtarılamamıştı.

Karaman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliğince kurulan özel ekip, R.E.'yi öldürdüğü gerekçesiyle aranan E.K.'nin yakalanması için günlerce iz sürmüş, İzmir'de olduğu belirlenen E.K., İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle yapılan operasyonda olaydan 73 gün sonra yakalanmıştı.

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığınca, "suç örgütü kurma", "suç örgütüne üye olma" ve "kasten öldürme" suçlarından haklarında dava açılan 5’i tutuklu 22 sanığın davası, güvenlik gerekçesiyle Kayseri'ye gönderilmiş, 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmada tutuklu sanıklardan 4'ü tahliye edilmişti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler