97 yerinden bıçaklanmıştı: Hazal Alpyörük cinayeti davasında yeni gelişme

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde birlikte yaşadığı hamile Hazal Alpyörük’ü 97 yerinden bıçaklayarak vahşice öldüren Kadir Meşe’nin tutuklu yargılandığı dava bir kez daha ertelendi.

Yayınlanma: 05.12.2023 - 11:54
97 yerinden bıçaklanmıştı: Hazal Alpyörük cinayeti davasında yeni gelişme
Abone Ol google-news

Hazal Alpyörük (19) cinayetinin sanığı Kadir Meşe’nin (30) yargılandığı dava, İstanbul’dan beklenen bir adli tıp raporunun mahkeme heyetine ulaşmaması nedeniyle 20 Aralık gününe ertelendi.

VAHŞİCE KATLEDİLMİŞTİ

Kadir Meşe, 15 Şubat 2022 tarihinde meydana gelen olayda, birlikte yaşadığı 3 aylık hamile Hazal Alpyörük’ü 26 ölümcül bıçak darbesi ile toplam 97 yerinden bıçaklayarak vahşice öldürmüştü.

PİŞKİN SAVUNMA

Bugün görülen duruşmada müebbet hapis istemiyle yargılanan Kadir Meşe, mahkeme başkanı tarafından kendisine söz verilmesi üzerine şunları söyledi:

“Hazal Alpyörük’ü öldürdüğümü zaten kabul ediyorum. Hazal’ı şerefim ve namusum için öldürdüm. Cinayeti planlı olarak tasarladığımı kabul etmiyorum. Öyle olsa gider bir yere gömerdim, şu an bu mahkeme salonunda karşınızda olmazdım.”

Kadir Meşe’nin avukatı ise müvekkilinin şizofreni ilaçları ve uyuşturucu madde kullandığını dile getirerek, davanın bunlar göz önünde bulundurularak sonuçlandırılmasını talep etti.

Görülen davayı, CHP Bandırma İlçe Örgütü Kadın Kolları ve Kadın Dayanışma Derneği de takip etti. Davanın, 20 Aralık’ta yapılacak duruşmada karara bağlanması bekleniyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler