ABD'den İskenderun'a aile ziyaretine giden çift depremde hayatını kaybetti

ABD'nin Orlando kentinde yaşayan Alex İskender Ilgın ve eşi Veronika Ilgın, ziyaret amacıyla geldikleri Hatay'ın İskenderun ilçesinde depreme yakalanarak, hayatlarını kaybetti.

Yayınlanma: 12.02.2023 - 23:50
ABD'den İskenderun'a aile ziyaretine giden çift depremde hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arama kurtarma ve enkaz çalışmaları devam ediyor. 

Ulusal basına yansıyan haberlere göre ABD'nin Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde emlakçılık yapan Alex İskender Ilgın ve Temmuz 2022'de evlendiği eşi Veronika Ilgın, aile ziyareti için gittikleri Hatay'ın İskenderun ilçesinde depreme yakalandı.

Depremde, Ilgın, eşi ve annesi enkaz altında kaldı. Hayatını kaybeden Ilgın, eşi ve annesinin cansız bedeni, kurtarma ekiplerince çıkarıldı.

New York'un Queens şehrinde yaşayan bilgisayar mühendisi Burak Firik (35), eşi Kimberly (32), oğulları Hamza (2) ve Bilal (1), Burak Firik'in kalp ameliyatı olan babasını ziyaret etmek için gittikleri Kahramanmaraş'ta, depreme yakalanarak hayatlarını kaybetmişti.

Columbia Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi tamamlayan Burak Firik, IBM ve Amazon şirketlerinde bilgisayar mühendisi olarak çalışıyordu.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler