Artvin Hopa'da sebze yüklü kamyonet park halindeki TIR'a çarptı

Artvin’in Hopa ilçesinde bugün sabah sebze yüklü kamyonet park halindeki TIR'a çarpı. Çarpmanın etkisiyle kamyonet içinde bulunan 2 kişi ağır yaralandı.

Yayınlanma: 16.02.2024 - 17:30
Artvin Hopa'da sebze yüklü kamyonet park halindeki TIR'a çarptı
Abone Ol google-news

Artvin'in Hopa ilçesinde Terminal mevkinde,  Rize istikametinden Artvin istikametine gitmekte olan, Hasan Danışmaz (36) yönetimindeki sebze yüklü kamyonet park halinde olan TIR'a arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle, araç içinde bulunan sürücü Hasan Danışmaz ve Hüseyin Kurt (27) yaralandı.Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri yaralıları hastaneye kaldırırken, durumlarının kritik olduğu bildirildi.

CHP MİLLETVEKİLİ UĞUR BAYRAKTUTAN'DAN YETKİLİLERE ÇAĞRI

Yaşanan kazaya dikkat çekerek yetkilileri göreve davet eden Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Uğur Bayraktutan şunları söyledi:

“Sarp sınır kapısındaki TIR kuyruğu bütün uyarılarımıza rağmen ne yazık ki devam ediyor. Şuan itibariyle sarp sınır kapısında 1174 araç yani TIR kuyrukta beklemektedir ve aynı şekilde 130 araç da limanda beklemektedir. Bununla beraber tehlikede aynı şekilde devam etmektedir. Bugün sabah saatlerinde transit yol üzerinde iki yurttaşımız ağır bir şekilde yaralanmıştır.

Dünyanın hiçbir yerinde, devam etmekte olan bir transit yolda bu şekilde park edilemez. Bu şekilde devam eden TIR kuyruklarıyla ilgili bakanlıklarla yapmış olduğumuz bütün girişimler sonuçsuz kalmıştır. Korkarım ki önümüzdeki günlerde ölümcül kazaların gelmesi bu günden bellidir. Bu nedenle bir an önce bu TIR kuyruğu konusunda bir an önce ilgili kurumların önlemleri almasını ve TIR kuyruğundaki tehlikenin ortadan kaldırılmasını ve bunu gündemden düşürülmesini ve bir bölge milletvekili olarak gerekenin yapılmasını bir kez daha talep ediyorum.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler