Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk kimdir? Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk kaç yaşında, nereli?

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'nda atamalar gerçekleşti. Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü'ne, Özgür Türk getirildi.

Yayınlanma: 11.08.2023 - 13:37
Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk kimdir? Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk kaç yaşında, nereli?
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü'ne, Özgür Türk getirildi.

ÖZGÜR TÜRK KİMDİR?

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lise öğreniminin ardından 1998 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde Lisans eğitimine başladı. 2002 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra 2005-2008 yılları arasında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında Tezli Yüksek Lisans yaptı. Meslek yaşamına 2002 yılında bilgisayar öğretmeni olarak Ankara ili Beypazarı Lisesinde başladı.

Öğretmenlik görevinden sonra, 2004-2012 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesinde Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak görev yaptı. 2012-2014 yılları arasında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Teknik Destek Şube Müdürü, 2014-2016 yılları arasında aynı birimde Eğitim Bilgi Sistemleri Daire Başkanı olarak görev yaptı.

2016-2021 yılları arasında Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olarak görev yapan TÜRK, 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

ÖZGÜR TÜRK'ÜN ÖZEL YAŞAMI

Özgür Türk evli ve iki çocuk babasıdır.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler