Boğazını kesip kafasını balkondan atmıştı... Bağcılar'da annesini vahşice öldüren Ali Sayan için 'akıl sağlığı raporu' talebi

Bağcılar'da geçen yıl annesinin boğazını keserek kafasını sokağa atan Ali Sayan için mahkeme, Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasını talep etti.

Yayınlanma: 11.10.2023 - 12:15
Boğazını kesip kafasını balkondan atmıştı... Bağcılar'da annesini vahşice öldüren Ali Sayan için 'akıl sağlığı raporu' talebi
Abone Ol google-news

İstanbul Bağcılar'da geçen sene 25 Eylül'de annesinin boğazını kesip kafasını balkondan sokağa atan Ali Sayan'ın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, Ali Sayan'ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasını talep etti.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı katıldı. Tutuklu sanık Ali Sayan'ın bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile duruşmaya katılması beklenirken teknik sebeplerden bağlanamadı.

Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu mahkemeye gönderdiği raporda maktul Havva Sayan'ın başı, elleri ve ayaklarının öldükten sonra kesildiğinin tespit edildiğini bildirdi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı sanığın suçu işlerken uyuşturucu etkisi altında olsada uyuşturucu maddeyi kendi iradesiyle aldığını söyledi. Bu nedenle Ali Sayan'ın en üst düzeyden cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, Ali Sayan'ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulunun rapor hazırlamasına karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN 

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede otopsi raporuna da yer verildi. Olay tarihinde başı ayrılmış ve yanık halde bulunduğu bildirilen Hava Sayan'ın vücudunda 13 adet kesici, delici alet yarası tespit edildiği bu yaraların 8 tanesinin öldürücü nitelikte olduğu belirtildi. Ayrıca Hava Sayan'ın ölümünün kesici delici alet yaralanması sonucu meydana geldiği kaydedildi. 

Cumhuriyet Savcısı Ali Sayan'ın 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek üstsoydan akrabayı (Kadın) kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini talep etti. Ayrıca, öldürme eylemi sonrası evi ateşe vermesi gerekçesiyle de 'Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması' suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapsi istendi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler