'Çöpte ceset var' ihbarı ortalığı ayağa kaldırdı... Gerçek çok başka çıktı!

Erzurum’un Yakutiye ilçesi Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi’nde bir yurttaşın çöpte ceset olduğu yönündeki ihbarı polisi harekete geçirdi. Yapılan inceleme sonrası ceset görünümlü poşetin içerisinden çöp çıkınca Kaya, polislerden özür diledi.

Yayınlanma: 08.12.2023 - 15:07
'Çöpte ceset var' ihbarı ortalığı ayağa kaldırdı... Gerçek çok başka çıktı!
Abone Ol google-news

Erzurum'un Yakutiye ilçesi Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi Kombina Caddesi’ndeki apartmanın 5’inci katında yaşayan Gökçe Kaya, yolun karşısındaki çöp konteynerine atılan poşeti cesede benzetince polise ihbarda bulundu.

"ÇÖPTE CESET VAR" İHBARI YAPTI

112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan Gökçe Kaya’nın "Çöpte ceset var" ihbarı üzerine Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı cinayet büro başta olmak üzere çok sayıda sivil ve resmi polis ekibi olay yerine geldi. Kaya’nın bildirdiği çöp konteynerini inceleyen polis, ceset yerine çok miktarda çöple karşılaştı. İnceleme sonunda konteynerde ceset olmadığını belirleyen polis, ihbarda bulunan Gökçe Kaya’yı telefonla aradı.

POLİSLERDEN ÖZÜR DİLEDİ

Konteynerin yanına gelen Kaya, ihbarının asılsız çıktığını öğrenince polislerden özür diledi. Cep telefonuyla çektiği fotoğrafı polis memurlarına gösteren Kaya, "Çocuğumu kreşe götürüp eve geldim. Balkondan baktığımda çöp konteynerini görünce çok korktum. Direkt polisi aradım. Yukarıdan bakınca görüntü buydu. Çok ürperdim. Bakın sizce de öyle değil mi? Sizi meşgul ettiğim için çok özür dilerim" diye konuştu.

Kaya’nın bilgisini alan polisler, daha sonra olay yerinden ayrıldı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler