Cumhuriyet yazarları Kılıçdaroğlu’yla buluştu

CHP’nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet yazarları Terkoğlu, Pehlivan ve Ağırel ile bir araya geldi.

Yayınlanma: 25.01.2024 - 23:50
Cumhuriyet yazarları Kılıçdaroğlu’yla buluştu
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetemiz yazarlarıyla buluştu. İstanbul’da gerçekleşen yemekli buluşmaya yazarlarımız Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu ve Murat Ağırel katıldı. Kılıçdaroğlu’nun davetiyle İstanbul’da gerçekleşen buluşmada eski CHP Milletvekilleri Bülent Kuşoğlu ve Turan Aydoğan da yer aldı.

Kılıçdaroğlu gazetemizin üç yazarının köşelerini ve haberlerini dikkatle okuduğunu belirterek konuşmasına başladı. Görüşmede Türkiye’nin geleceği, yaşanan hukuksuzluklar ve yolsuzluklar konuşuldu. Kılıçdaroğlu, ülkenin geleceğinde ele geçirilmeyen en büyük kurumun CHP olduğunu vurguladı.

Anayasa Mahkemesi’nin bazı üyelerinin değişmesiyle artık yargının tamamen iktidarın kontrolüne gireceğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, yaşananları darbe dönemleriyle karşılaştırdı. 12 Eylül darbesi dönemindeki anılarını anlatan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin bugün o süreçten daha karanlık günler yaşadığını belirtti.

Görüşmede Kılıçdaroğlu bu karanlık dönemde CHP’nin ayakta kalması gerektiğini, aksi halde daha da zor günlerin kapıda olduğunu aktardı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler