Depremden sonra haber alınamamıştı: Masal bebek bulundu

Hatay'daki depremin ardından kayıp olarak aranan Masal bebeğin, tedavi gördüğü hastanenin hasar görmesi nedeniyle önce Mersin’e ardından Konya’daki hastaneye sevk edildiği ortaya çıktı. Masal bebeği arayan aileye, hastane personeli ulaştı.

Yayınlanma: 04.03.2023 - 15:39
Depremden sonra haber alınamamıştı: Masal bebek bulundu
Abone Ol google-news

Hatay'ın Antakya ilçesinde yaşayan Nergis ve Cumali Bakkaylı çiftinin 7 ay önce 6,5 aylık olarak erken doğan bebekleri Masal, hastanede tedavi altındayken Kahramanmaraş merkezli depremler oldu. Masal bebek, hasar gören hastaneden önce Mersin Şehir Hastanesi’ne ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Ancak bebeklerinin nereye götürüldüğünü bilmeyen depremzede Bakkaylı çifti, Masal'ı kayıp olarak aramaya başladı.

Erken doğum nedeniyle beyninde kanama bulunan Masal bebek, beyin cerrahisi ve yeni doğum servisinde tedavisiyle 4 kiloya ulaşıp, sağlığına kavuştu. Hastane personeli, depremden sonra Mersin'e giden Masal'ın ailesine kendi imkânları ile ulaşarak durumdan haberdar etti

"AİLECEK AYAKTA DURMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Bebeklerinden haber alınca çok mutlu olduklarını söyleyen Cumali Bakkaylı, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Depremden önce kızım hastanede yatıyordu. Deprem olduktan sonra kızımdan bir haber alamadık. Çok uğraştım, mücadele ettim ama kızından bir haber alamadım. Maddi imkânsızlıklar da buna eklendi. Konya’daki doktor aradı ve kızımızın orada olduğunu durumunun da çok iyi olduğunu söyledi. Biz de ailece ayakta durmaya çalışıyoruz. Kızımızdan güzel bir haber aldığımızda dünyalar bizim oldu, şimdi sıra kavuşmamızda."

Nergis Bakkaylı ise, “Kızım hastanede yatıyordu. Çok sıkıntılar yaşadık. Depremden sonra da haber alamadık. Çok şükür, kızımızı bulduk. Durumu da oldukça iyiymiş. Allah kimsenin başına böyle bir şey getirmesin” diye konuştu.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler