Depremzededen AKP binası önünde eylem

Uygun Olmayan Alan ve Orta Hasarlı Bina Mağdurları Platformu üyeleri Kahramanmaraş’taki eylemlerine devam ediyor...

Yayınlanma: 28.02.2024 - 04:00
Depremzededen AKP binası önünde eylem
Abone Ol google-news

Yurttaşlar, dün AKP il binası önündeki yolu kapatarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ve yerel yöneticileri istifaya davet etti.

Yurttaşların yolu kapatması üzerine polisler eylemcilere müdahalede bulundu. Eylem sonrası Cumhuriyet’e konuşan platform yöneticilerinden Gülnaz Şenlenmiş, “26 Şubat’ta Bakan Mehmet Özhaseki ile bir toplantı yaptık. Biz ondan bir yıllık süreci bitirmesini beklerken o bize şuan ellerinde iki tane rapor olduğunu iki ikisinin de birbirinden farklı olduğunu, bu yüzden bir heyet kurulacağını ve bu heyetin raporuna göre sonuca gidileceğini söyledi” dedi.

‘SEÇİM OYALAMASI’
Raporun 14 aydır neticelendirilmemesini seçim sonrasına bırakılmak istenmesine bağlıyoruz” diyen Şenlenmiş, “Fay ve heyelan riski gerekçesiyle imara kapatılan alanın fay ve heyelan riskinin olmadığının uzmanlar tarafından kanıtlandığına” dikkat çekti. “Burada yapılan yanlışlar depremzedeleri daha da mağdur etmektedir” diyen Şenlenmiş, “İnsanların artık dayanacak gücü kalmadı. 14 aydan beri evlerine kavuşamayan, konteynerlerde kalan insanlar artık isyan ediyor” ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler