Depremzedeler: Adaletin karanlık tarafında kaldık

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremin acıları dinmiyor. Depremde yaşamını yitiren yurttaşların yakınları adalet istiyor.

Yayınlanma: 11.09.2023 - 04:00
Depremzedeler: Adaletin karanlık tarafında kaldık
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş depremlerinde Ebrar Sitesi’nde yakınlarını kaybeden depremzedeler, yıkılan sitenin arazisinde toplanarak basın toplantısı düzenledi.

Önceki gün düzenlenen etkinliğe, Ezgi Sitesi, Saitbey Sitesi ve Adana Tutar Sitesi’nde yakınlarını kaybeden yurttaşlar da destek verdi. Kayıp yakınları adına konuşan Muhammed Taner, “Burada toplanmamızın amacı, deprem ve sonrasındaki hatalar ve delillerin yok sayılmasının, açılan kamu davalarının haksız ve adaletsiz şekilde karara bağlanmasının önüne geçmektir. Adaletin iki yüzü var, bir tarafı aydınlık bir tarafı karanlık. Biz karanlık tarafta kaldık” dedi."BU DEPREM DEĞİL, CİNAYET"

Ebrar Sitesi’ne ilişkin sürecin şeffaf ve adil ilerlememesine tepki gösteren kayıp yakını Gülhan Sarp ise “21 yaşında hayatını kaybeden kardeşim adına buradayım. Bu bir deprem değil, cinayet. Ve biz adalet savaşını bırakmayacağız. Burayı imara açan, bu yapılara denetim yapmadan izin veren herkes gerekeni yaşayacak” ifadelerini kullandı. 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler