Dünya Bankası'ndan emekli Korhan Berzeg kimdir, nereli, kaç yaşında? Korhan Berzeg neden kayboldu, bulundu mu?

Balıkesir'in Gönen ilçesinde tatil için geldiği yazlık evinden, "Tina" isimli köpeğiyle ayrıldıktan sonra 312 gündür haber alınamayan Korhan Berzeg'den haber var. Peki, Dünya Bankası'ndan emekli Korhan Berzeg kimdir, nereli, kaç yaşında? Korhan Berzeg neden kayboldu, bulundu mu?

Yayınlanma: 25.06.2023 - 12:14
Dünya Bankası'ndan emekli Korhan Berzeg kimdir, nereli, kaç yaşında? Korhan Berzeg neden kayboldu, bulundu mu?
Abone Ol google-news

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yaşayan ve Dünya Bankası'ndan emekli olan Korhan Berzeg (83), tatil için geldiği ve doğum yeri olan Balıkesir'in Gönen ilçesinde kayboldu. Yurttaşlar, Korhan Berzeg'in kim olduğunu, nereli ve kaç yaşında olduğunu merak ediyor. Günlerdir kayıp olan Korhan Berzeg'in neden kaybolduğu ve bulunup bulunmadığı araştırılıyor. Peki, Dünya Bankası'ndan emekli Korhan Berzeg kimdir, nereli, kaç yaşında? Korhan Berzeg neden kayboldu, bulundu mu? İşte, Korhan Berzeg hakkında merak edilenler...

KORHAN BERZEG KİMDİR?

ABD'de Dünya Bankası'nda uzun süre ekonomi uzmanı olarak görev yaptıktan sonra emekli olan Korhan Berzeg, mayıs ayında, tatil için eşi İngiliz uyruklu Angela Berzeg (80) ile memleketi Gönen'in kırsal Armutlu Mahallesi'ndeki evine geldi.

Geçen cumartesi sabahı, Angela Berzeg kahvaltı hazırlarken köpeğiyle yürüyüş yapmak için evden ayrılan Korhan Berzeg, geri dönmedi. Cep telefonunu evde bırakan eşi geri dönmeyince Angela Berzeg, jandarma ekiplerine kayıp başvurusunda bulundu.

İhbar üzerine bölgeye, Jandarma Arama ve Kurtarma, Jandarma Komando ve AKUT ekipleri sevk edildi. Çalışmalara Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği (GÖNDEN), STK'lar ve köylüler de destek verdi.

Ormanlar, mağara ve çalılıkların arasına kadar her yeri arayan ekipler, Korhan Berzeg ve köpeğine ulaşamadı. Bugün de devam eden arama çalışmalarına, çevre illerden gelen sivil arama kurtarma ekipleri ve Bursa’daki dağcı grupları da katıldı.

KORHAN BERZEG BULUNDU MU?

23 Nisan 2024 tarihinde Korhan Berzeg'in Armutlu Mahallesi'nde bulunan evinin 4 kilometre uzağındaki ormanda dere kenarında Berzeg'e ait kimlik ve kredi kartı, kıyafet ile insana ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları buldu. Cumhuriyet Savcısı ile jandarma ekiplerince olay yerinde yapılan çalışmanın ardından kemik parçaları ile kıyafet ve eşya parçaları incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna götürüldü.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler