Dünyaca ünlü markaların sahte saç boyaları yakalandı: Piyasa değeri 150 milyon lira!

Esenyurt ve Bağcılar'da eşzamanlı operasyon düzenlenen işyerlerinde dünyaca ünlü markaların 645 bin 28 adet sahte kadın saç boyası ele geçirildi. Şüphelilerin, sahte ürünleri dünyanın bir çok ülkesine kargo ile gönderdikleri tespit edildi.

Yayınlanma: 19.10.2023 - 12:25
Abone Ol google-news

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine gelen ihbarlar üzerine  Esenyurt ve Bağcılar'da eşzamanlı iki işyerine baskın düzenlendi.

645 BİN 28 ADET SAÇ BOYASI TÜPÜ ELE GEÇİRİLDİ!

Yapılan baskınlarda dünyaca ünlü markaların sahte saç boyalarının üretildiği belirtildi.  Baskınlarda piyasa değeri 150 milyon lira olan 645 bin 28 adet sahte saç boyası tüpü ele geçirildi.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Baskın sırasında, firma yetkilisi olduğu öğrenilen bir kişi gözaltına alındı. Firma sahiplerinin aynı suçlardan suç kaydının olduğu ve yakalanmamak için şirketlerini yakınları üzerine kayıtlı bir şekilde açtıkları ortaya çıktı.

FARKLI ÜLKELERE KARGOYLA GÖNDERMİŞLER!

Firmanın sahte kadın saç boyalarını dünyanın farklı ülkelerine satarak kargo yolu ile gönderdikleri de tespit edildi. Ürünlerin yapılması için 32 parçadan oluşan 3 ayrı üniteli üretim bandına da el konuldu.  


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler