Erdoğan'ın maaşına gelen zamma yurttaşlardan ilk tepki: Ona yetmez

CHP’li Özgür Özel, Erdoğan’ın TBMM Başkanlığı’na sunduğu ek bütçeyle maaşına yüzde 40.4 oranında zam yapılacağını ve bununla maaşını 141 bin 453 TL’ye yükselteceğini açıkladı. Cumhuriyet TV, Erdoğan'ın maaşına gelen zam hakkında ne düşündüklerini, yurttaşlara sordu.

Yayınlanma: 21.06.2022 - 16:23
Erdoğan'ın maaşına gelen zamma yurttaşlardan ilk tepki: Ona yetmez
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılı bütçe kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifini TBMM’ye sundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de “Tayyip Erdoğan kendi imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunduğu ek bütçeyle en son ocakta artan maaşını yüzde 40.4 oranında artırarak 141.453 TL'ye yükseltiyor” açıklamasını yaptı.

'ONA YETMEZ, ONUN İÇİN AZ'

Kanun teklifinde, “'Cumhurbaşkanı ödeneği' ekonomik kodlu tertibe başlangıç ödeneğinin yüzde 20.2’si oranında ek ödenek eklenmiştir” ifadeleri yer aldı. 

Cumhuriyet TV'ye konuşan yurttaşlar, kanun teklifine ve ekonomik krize tepki gösterdi.

Kuru simit yediğini söyleyen bir yurttaş, "Nasıl olsa bizden kendisine alıyor. Sokakta sürünüyoruz. Ona yetmez. Onun için az hatta" ifadelerini kullandı.

'YETMEZ... BİRAZ DAHA ALSIN!'

Bir yıldır memleketine gidemediğini belirten bir başka yurttaş ise günlük olarak para kazandığını ve birikim yapamadığını anlattı. Hiçbir şey yiyemediğini söyleyen yurttaş, "Biz bir şey kazanmıyoruz ki. Çok zor. Memleketime bir yıldır gidemiyorum parasızlıktan. Günlük kazanıyorum. Ekmekle günümüzü geçiriyoruz. Benim giysilerim 3-5 senelik. Ne ayakkabı ne gömlek alabiliyorum" dedi.

Yurttaşlar, kanun teklifine tepkilerini şu şekilde sürdürdü:

  • Haram zıkkım olsun, başka da bir şey demiyorum.

  • Yetmez biraz daha alsın. Biraz da bize versin.

  • Kendisine değil işçiye emekçinin maaşına zam yapması lazım. Ezilmiyor ki

  • Millet aç. Kendisi acından ölür mü? Ölmez. Fakir ölüyor.

  • Her gün cebimizi düşünüyoruz.

Kamera: İsmail Bayraktar


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler