Esenyurt'ta sürücülerin 'kapan' imtihanı: Yan tarafındaki lastikçiye tepki

İstanbul Esenyurt'ta ters yönden gelen araçların tekerleklerinin patlamasına neden olan kapan ve hemen yanındaki lastikçi, sürücülerin tepkisine neden oldu. Bazı sürücüler kapanı lastikçiyi suçlarken işyeri sahibi Murat Tütün, "Durdurabildiğimizi durduruyoruz, durduramadığımıza da lastik konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.

Yayınlanma: 08.11.2023 - 19:59
Esenyurt'ta sürücülerin 'kapan' imtihanı: Yan tarafındaki lastikçiye tepki
Abone Ol google-news

Esenyurt'ta tek yöne çevrilen yolda lastikçinin önüne kurulan kapanın çok sayıda aracın tekerinin patlamasına yol açması, sürücülerin tepkisine neden oldu.

Pınar Mahallesi'nde daha önce çift yön olarak kullanılan 1569 Sokak, yeni yapılan yol çalışmasının ardından cuma günü tek yön olarak trafiğe açıldı. Ters yönden giden sürücüleri engellemek için de yola kapan konuldu.

Düzenlemenin ardından tabelaları dikkate almayan bazı sürücüler, kapandan geçerek araçlarının tekerini patlattı.

Kapanı ve ters yöne girdiğini fark edip yoldan geri çıkmaya çalışan bazı araçlar ise trafiğin yoğunlaşmasına ve kazaya yol açtı.

Kapanın tam oto lastikçinin önünde olması ise sürücüleri şaşırttı.

Kimi sürücüler patlayan tekerini hemen yaptırırken, bazı sürücüler durmayıp patlak lastiklerle yoluna devam etmeye çalıştı.

'ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR UYARIYORUZ AMA'

Uyarı levhalarına rağmen ters yöne giren sürücüleri, kapana girmeden mahalle sakinleri uyarmaya çalıştı.

Mahalle sakini Zafer Karaca, "Elimizden geldiği kadar insanları uyarmaya çalışıyoruz ama söz dinleyen yok." dedi.

Bazı sürücülerin, uyarmalarına rağmen dinlemeyip kapandan geçtiklerini belirten Karaca, yol düzenlemesinde de yetersizlik olduğunu dile getirdi.

SÜRÜCÜLER LASTİKÇİYİ SUÇLADI

Dükkanının önüne kapan kurulan lastikçi Murat Tütün ise aracının tekeri patlayan sürücülerden "Bu kapanı sen mi yaptırdın? Buraya kapan mı konur?" şeklinde tepkiler aldığını söyledi.

Tütün, "Aracının tekeri patlayan vatandaş ilk başta bizim yaptırdığımızı düşündü. Serzenişte bulunanlar oldu. Ama biz onlara hizmet için buradayız. Biz olmasak mecbur yol yardım çağıracaklar ya da burada saatlerce çekici bekleyecekler. Biz hemen 15-20 dakika içerisinde işlemini görüp gönderiyoruz." dedi.

Yolda gerekli uyarı tabelalarına rağmen ters yöndeki kapana giren sürücülerin suçlu aramak yerine kurallara uyması gerektiğini söyleyen Tütün, "Bütün kuralları ihlal ediyorlar, ondan sonra da isyan ediyorlar." ifadesini kullandı.

Ters yöne giren sürücüleri geri çevirmekten yorulduklarını belirten Tütün, şöyle konuştu:

"Kapana girmesin diye durdurduğumuz halde, 'Bana ne el kol hareketi yapıyorsun?' diyen ve yoluna devam edip kapana girenler oldu. Ondan sonra 'Geçmiş olsun.' dedik. Üçüncü günden sonra baktık uyarmamız da işe yaramıyor, yorulunca vazgeçtik. Mahalledeki komşularımız haricinde biz, 3-4 gün içerisinde 200-250 arabayı çevirmişizdir."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler