Haluk Levent duyurdu: AHBAP, teröristlerce katledilen Mikail Bozlağan'ın çocuğunun ömür boyu eğitim masrafını üstlendi

Sanatçı ve AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent, Ankara'da bombalı saldırı girişiminde bulunan teröristlerin katlettiği Mikail Bozlağan'ın 6 aylık çocuğunun tüm öğrenim hayatı boyunca masraflarını AHBAP derneğinin üstlendiğini duyurdu.

Yayınlanma: 03.10.2023 - 16:05
Haluk Levent duyurdu: AHBAP, teröristlerce katledilen Mikail Bozlağan'ın çocuğunun ömür boyu eğitim masrafını üstlendi
Abone Ol google-news

AHBAP Derneği'nin kurucusu ve sanatçı Haluk Levent, Kayseri'nin Develi ilçesinde teröristler tarafından katledilen Mikail Bozlağan'ın 6 aylık çocuğunun tüm öğrenim masraflarını üstlendi.

HALUK LEVENT VE DERNEĞİ HAREKETE GEÇTİ

Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Haluk Levent, "Şehit Mikail kardeşimizin geride bıraktığı eşi ve 6 aylık çocuğunun ihtiyaçları için soranlarınız vardı. İç İşleri Bakanlığı'nın ilgilendiğini öğrendik. Biz Ahbaplar da bir ucundan tutalım istedik. Çocuğumuzun tüm öğrenim hayatı boyunca masraflarını karşılama kararı aldık" ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTLER TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelerek bombalı saldırıda bulunan 2 teröristin, saldırıda kullandıkları aracı Kayseri'nin Develi ilçesinde bir veterineri öldürüp gasp ettikleri öğrenilmişti.

İlçede veterinerlik yapan Mikail Bozlağan'ı (24) Çataoluk ve Avlağa Mahallesi arasındaki köprünün yakınlarında başından vurarak öldüren teröristler, veterinerin aracını gasp edip, araçla Ankara'ya giderek saldırıyı gerçekleştirmişti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon