Hatay'dan kahreden görüntü! Yıkımın boyutu uydu görüntülerinde

Depremin vurduğu Hatay’da yıkımın boyutu uydu görüntüleriyle ortaya çıktı. Uydu görüntülerinde; binaların yerini boş arazilerin aldığı gözlemlendi.

Yayınlanma: 01.07.2023 - 09:19
Hatay'dan kahreden görüntü! Yıkımın boyutu uydu görüntülerinde
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük hasar Hatay’da meydana geldi. Antakya ilçesinde binlerce konut depremde hasar gördü. Kentte hasarlı binaların yıkımları ve enkaz kaldırma çalışmaları hızla devam ederken yıkılan binaların yerlerini araziler aldı.

Yıkımın boyutunu güncellenen uydu görüntüleri gözler önüne serdi. Uydu görüntülerinde Antakya ilçesinde enkaz kaldırma çalışmalarının bittiği alanlarda arazilerin ortaya çıktığı görüldü.

2 kardeşini asrın depreminde kaybettiğini belirten Ahmet Ergüvenoğlu, “Bizim dükkanımız vardı az ileride yine evimiz vardı konteyner koyduğumuz yerde. 23 yaşındayım ve 20 yılım burada geçti. Çok üzücü buraları böyle görmek, 2 kardeşimi depremde kaybettim” şeklinde konuştu.

Deprem sonrası yıkılan binaları görmenin kendilerini üzdüğünü dile getiren Hasan Delek, “Burada arkadaşlarım vardı, esnafım. Arkadaşım bu binada oturuyordu ve kendi, eşi, babası vefat etti. 2 tane de engelli çocuğu enkaz altında kaldı. Gördüğümüzde bir tuhaf geliyor. Buraların depremden yıkıldığına inanamıyor insan” ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler