İstanbul’da üniversite öğrencisi kadına bıçaklı saldırı: 'Abi korkuttun beni' dediği erkek belinden bıçakladı!

Kağıthane’de 20 yaşında üniversite öğrencisi bir kadın, gece yarısı yeni taşınan arkadaşlarının evine gireceği esnada kendisini takip eden kasklı saldırgan tarafından bıçaklandı. Belinden ağır yaralanarak 3 organı zarar gören kadın, hastanede tedavi altına alındı. Polis bıçağı peçeteye sarıp yere attıktan sonra kaçan kasklı saldırganın peşine düştü.

Yayınlanma: 27.12.2023 - 10:07
Abone Ol google-news

Geçen cumartesi günü saat 00.30 sıralarında Kağıthane Merkez Mahallesi’nde; Marmara Üniversitesi İstatistik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Aslıhan Zengin (20), akşam saatlerinde yardım amaçlı semte yeni taşınan çocukluk arkadaşı Eren Y.’nin evine gitti.

Burada arkadaşları Sıla K. ve Yunus Emre K. ile taşınmaya yardımcı olan Zengin, birkaç saat sonra yanlarından ayrılarak evine döndü. Kıyafetlerini değiştiren kadın, ardından kahve içmek için tekrardan arkadaşlarının da olduğu Eren Y.’nin evine gitmek için gece yarısı yola çıktı.

“ABİ KORKUTTUN BENİ” DEDİĞİ ŞAHIS BELİNDEN BIÇAKLADI

Yaya olarak yürüyen kadın, yaklaşık 15 dakika sonra Eren Y.‘nin bulunduğu binanın önüne geldi. O esnada kapının şifresini yanlış giren kadının arkasından bir şahıs koşarak yaklaştı.

Kadının “Abi korkuttun beni” diye tepki verdiği kasklı şahıs, hiç sesini çıkartmadan kadını belinden bıçakladı.

Olayın ardından saldırgan bıçağı olay yerinde peçeteye sarıp attıktan sonra kaçarken, kadın yere düştü. Kanlar içerisinde kalan kadının çığlıklarını duyan arkadaşları yanına geldi. İlk müdahalesi arkadaşları tarafından yapılan kadın için sağlık ekiplerine ihbarda bulunuldu.

3 ORGANI ZARAR GÖRDÜ

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan kadını yaptıkları ilk müdahalenin ardından Sarıyer Seyrantepe Yerleşkesi’ndeki Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı.

Hayati tehlikesi olan kadın hemen ameliyat alındı. Bıçaklanması sonucu 3 organı zarar gören kadın, 6 saat süren ameliyat sonucu hayati tehlikeyi atlatarak normal bakım servisine alındı.

"ARKAMDAN BIÇAKLADI VE ÇIĞLIĞIMIN ÜSTÜNE KAÇTI"

Olayla ilgili konuşan Aslıhan Zengin, “Evden çıkıp arkadaşıma giderken kasklı bir adam gördüm. Sonrasında izlendiğimi hissettim ama arkama baktığım da kimseyi görmedim. Arkadaşımın binasın girmek için şifreyi girerken adam üstüme doğru koştu. Kurye olduğunu sandım. Tam o sırada beni arkamdan bıçakladı ve çığlığımın üstüne kaçtı. Ondan sonra bıçağı da peçeteyle tutup yere fırlatmış” dedi.

Baba Kenan Zengin ise, “Kızım üniversite 2. sınıf öğrencisi. Cuma akşamı arkadaşına giderken mahsun bir şekilde yürüyor. Arkadaşının kapısına geldiğinde kimliği belirsiz, kasklı ve yeşil montlu bir adam kızımı bıçakladı. Kızım bağırınca da elindeki bıçağı ve çantayı atıp kaçtı. Bize takip ettiğini söylüyor. Parkın orada gördüğünü ondan sonra da arkasında bittiğini ve kendisini bıçakladığını söylüyor. ’Bir düşmanın var mı, biri sana sarkıntılık yaptı mı veya biri teklifte bulundu da ret mi ettin mi?’ diye sorduk. Öyle bir yaşantısının olmadığını ve kimseyle öyle bir şey yaşamadığını söyledi. Yalan da söylemez benim kızım. Sesi tanınır diye mi bir şey söylemiyor? Yani bu psikopat mı manyak mı bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

“BAĞIRMASAYDI BELKİ DE DAHA DA DEVAM EDECEKTİ"

Zengin, “Şifreyi girerken çocuk yanlış giriyor. O arada arkasında bitiyor. ’Abi beni korkuttun ne yapıyorsun’ diyor. O arada bıçağı sokuyor. Ölümden döndü. 3 organı zarar gördü ve ameliyatı 6 saat sürdü. Kızım öleceğim düşüncesiyle ameliyata girdi. Hekimlerimiz sağ olsunlar çok iyi ilgilendiler. Eşim, kızımı yürürken arıyor eve gidip gitmediğini öğrenip endişelenmemek adına. Dördüncü aramada da ulaşamayınca arkadaşını aradık. Olayı öğrendik ve apar topar gittik. Zaten mesafe 700-800 metreydi. Şu an son durumu hayati tehlikesi yok. Ama iyileşmesi uzun sürecek. Arkadaşları çığlığına çıkıyor. Bağırmasaydı belki de daha da devam edecekti. Bu olayında arkasını ben bırakmak istemiyorum. Bu işin failini bulunmasını istiyorum. Ceza almasını istiyorum sonuna kadar" şeklinde konuştu.

“EVİMİN SOKAĞINDAN BERİ TAKİP ETTİ”

Öte yandan olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alarak kadının ifadesine başvurdu. İfadesinde kendisini yaralayan şahsın evinin bulunduğu sokaktan itibaren kendisini takip ettiğini, kendisini rahatsız eden ve şüphelendiği kimsenin olmadığını söyledi.

Çalışmalarına devam eden polis ekipleri, saldırganı yakalama çalışmalarını sürdürüyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler