Komşusunun bileziklerini yağmalayıp boğazını keserek öldüren sanığa istenen ceza belli oldu

Beyoğlu’nda 66 yaşındaki komşusu Mevlüde Aluçlu’nun kolundaki bileziği yağmalayıp boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen sanığın davasında mütalaa açıklandı. Sanığın 2 ayrı suçtan müebbet ile 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Yayınlanma: 13.11.2023 - 09:34
Abone Ol google-news

Beyoğlu’nda 22 Ekim 2022’de evine gittiği komşusu Mevlüde Aluçlu’nun (66) kolundaki bileziği yağmaladığı ve boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen sanık Baran Ünal’ın (27) yargılanmasına devam edildi. 

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada tutuklu sanık Baran Ünal hazır bulundu. Duruşmaya vefat eden Mevlüde Aluçlu’nun müşteki ailesi ile tarafların avukatları da katıldı.

BOĞAZINI KESTİ

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık Baran Ünal’ın 22 Ekim 2022’de saat 12.42 sıralarında çalıştığı iş yerinden ayrıldığını, 12.50 sıralarında Mevlüde Aluçlu’nun evine geldiğini, 13.49 sıralarına kadar evde kaldığını ve o sırada evde Aluçlu’nun kolundaki bileziği zorla alarak boğazını kesici aletle birden çok kez kesmek suretiyle öldürdüğünü aktardı.

ÇALDIĞI BİLEZİĞİ BOZDURDU

Açıklanan mütalaada, sanık Ünal’ın bileziği yağmalayıp Aluçlu’yu öldürdükten sonra iş yerine döndüğü, tanık beyanına göre ise iş yerine geldiğinde çok panik, tedirgin ve korku halinde olduğu belirtildi. Mütalaada, sanık Ünal’ın bir süre sonra peçeteyle masanın üzerine Aluçlu’ya ait bileziği çıkarıp koyduğu, daha sonra patronuna yağmaladığı bileziği bozdurmak için bir kuyumcu sorduğu, sonrasında kuyumcuya giderek bileziği bozdurduğu kaydedildi.

DELİLLERİ KARARTMAK İÇİN TEKRAR EVE GİRDİ

Sanık Ünal’ın bileziği bozdurduktan sonra patronunu arayarak komşusu Mevlüde Aluçlu’nun öldürüldüğünü ve onu görmek için izin istediğinin aktarıldığı mütalaada, tekrar Aluçlu’nun evine giderek delilleri karartmak için ona sarıldığı, cinayetten sonra tırnaklarını kestiği ve alkolle yıkadığı belirtildi.

Açıklanan mütalaada ayrıca sanık Ünal’ın, Mevlüde Aluçlu’yu öldürdükten sonra kendi telefonundan Aluçlu’nun telefonunu arayarak telefonu kendisinin açtığı, böylece Aluçlu’nun yaşadığı zannını, telefona cevap verenin Aluçlu olduğunu düşündürerek cinayeti kendisinin işlemediğine dair delil üretmek olduğu kaydedildi.

MÜEBBET İLE 15 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Mütalaada sanık Ünal’ın ‘kasten öldürme’ ve ‘konutta silahla yağma’ suçundan müebbet ile 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Duruşmada müştekiler Mehmet Aluçlu ile Zeliha Yaman, sanık Ünal’ın cezalandırılmasını talep ettiler. Ara kararını açıklayan mahkeme, taraf avukatlarına açıklanan mütalaaya karşı savunma hazırlayabilmeleri için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler