Sakarya'da orman yangını

Sakarya Adapazarı'nda ormanlık alanda yangın çıktı. Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, ormanlık alanda çıkan yangına ilişkin, "Yangın kısmi olarak söndürüldü. Tehlike arz edecek bir durum yok" dedi.

Yayınlanma: 25.07.2022 - 18:23
Sakarya'da orman yangını
Abone Ol google-news

Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Bağlar Mahallesi mevkiinde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen sebepten dolayı çıkan yangın için bölgeye itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekip sevk edildi.

Ekipler yangını söndürmek için seferber olurken, çevre illerden takviye olarak arazöz ve yangın söndürme helikopteri sevk edildiği öğrenildi.

"TEHLİKE ARZ EDECEK BİR DURUM YOK"

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, yagına ilişkin açıklama yaptı. Yangının kısmen kontrol altına alındığını belirten Polat, şunları kaydetti:

"Yangın kısmen kontrol altında sadece görünen kısmı kaldı. Üstten hortum çekiyoruz. Şuanda 10 arazöz, belediyemizle, jandarmamızla, emniyet güçlerimizle kontrol ediyoruz. Bugün aynı anda 3 yangın çıktı. Bulunduğumuz bölgede 2, Kömürlük Mahallesi bölgesinde bir.

15.26’da bize ihbar geldi, 35 geçe müdahale ettik. Tabi biraz arazinin sarp ve yol olamaması bizim müdahalelerimizi güçleştiriyor. Ama şuanda tehlike arz edecek bir durum yok. Hava araçları yolda, yaklaşık 20 dakika içinde bölgede olurlar. Şuanda 60’a yakın personel 10 arazöz ile 1 saat yakındır müdahale ediyoruz. İnşallah bir saat içinde tamamen kontrol alına almış, soğutma çalışmalarına başlamış olacağız."


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler